Що і коли садити в 2018 році за місячним посівним календарем в залежності від знаку Зодіаку В залежності від того, в якому сузір’ї Зодіаку знаходиться Місяць, варіюються види та інтенсивність сільськогосподарських робіт. Найбільш продуктивними знаками вважаються Риби і Рак, найменш вдалими фахівці називають Лева і Овна.

Овен – перший знак Зодіаку. Коли Місяць буде перебувати в ньому (а це 18-19 березня, 14-15 квітня, 12-13 травня, 8-9 червня, 5-7 липня, 2-3 і 29-30 серпня) з посадок допускається тільки те, що не передбачає тривалого зберігання після збору врожаю: салати, шпинат, петрушка, редис, кріп. Можна боротися з шкідниками, перекопувати і мульчувати землю. Не варто вносити добрива і поливати (якщо в цьому немає крайньої необхідності). Прополка виявиться не ефективною.

Телець – знак, що розташовує до сівби сільськогосподарських культур. У дні, коли Місяць опиняється в Тільце, рекомендується почати готувати посівний матеріал картоплі, моркви, томатів, баклажанів, кабачків, буряків і квітів – однорічників. Щеплення, виконані в ці дні, добре приживуться. Прополка трави, покіс, полив – все буде вдалим в дні Тільця. Зрізані квіти ще довго будуть зберігати свою свіжість. Дозволяється заготовляти коренеплоди, консервувати урожай, закладати на зберігання соки і вина. А ось від робіт в прикореневій зоні (розпушування і пересадку кущів і дерев) варто утриматися. Місяць у Тельці 21-22 лютого, 20-21 березня, 16-18 квітня, 14-15 травня, 10-11 червня, 8-9 липня, 4-5, 31 серпня.

Близнюки досить байдужі до сільського господарства. Знак сприяє для посадки грунтопокривних рослин. Можна садити полуницю, боби, селера, кукурудзу, декоративні в’юни, цибулини квітів. Кавуни і дині теж садять. Обрізка дерев і проріджування кущів будуть вдалими. Рекомендується в дні Близнюків збирати урожай картоплі, моркви, буряка, заготовлювати трави і зерно, виробляти консервування. Не варто пересаджувати і пікірувати, а так само саджати ревінь і подібні йому культури.

Сузір’я Рака – одне з найбільш вдалих для занять землеробством. Можна займатися пересаджуванням чагарників і дерев, пікіруванням, живцюванням. Щеплення, поливи і внесення добрив так само будуть вдалими. Рекомендується садити рослини, не призначені для тривалого зберігання. Боротьба з шкідниками і хворобами буде мало результативною, як і заготівля картоплі та насіння. Не варто займатися консервацією, викопувати цибулинні рослини. У період садово-городніх робіт Місяць буде знаходитися в сузір’ї Раку 25-26 березня, 21-22 квітня, 18-19 травня, 14-15 червня, 8-9 серпня.

Лев – несприятливий знак Зодіаку для сільського господарства. Краще такі дні присвятити іншим заняттям. При великому бажанні попрацювати на землі, можна зайнятися перекопуванням і мульчуванням, корчеванием коренів, благоустроєм дачної ділянки. Допускається займатися консервацією та закладкою овочів для зберігання. Можна посадити салат, кріп та іншу зелень. Категорично забороняється саджати кущі і дерева, пересаджувати розсаду в грунт, сіяти насіння моркви, буряка. Якщо немає серйозної необхідності, в ці дні краще обійтися без поливу.

Діва – знак двоїстий. З одного боку, у період, коли Місяць знаходиться в цьому земному знаку, не рекомендується займатися з плодоносними деревами, прищеплювати, черенковать. Не варто садити те, що не планується зберігати довго. У той же час, знак Діви сприяє боротьбі з бур’янами та шкідниками. Можна вносити різноманітні добрива, садити картоплю, капусту, томати. Добре зросте цибуля, часник, морква, буряк. Дозволяється доглядати за декоративними рослинами і облагороджувати дачну ділянку.

Коли Місяць знаходиться в сузір’ї Терезів, особливого впливу на землеробські роботи і врожайність не виявляється. Є кілька рекомендацій і для цього сузір’я Зодіаку. Не рекомендується обприскувати і поливати рослини без крайньої необхідності. Можна доглядати за рослинами і квітами, боротися з шкідниками, збирати врожай, займатися насадженнями декоративних рослин, обрізати гілки дерев. Добре приживуться посаджені в ці дні насіння гарбуза, патисонів, кабачків, капусти, гороху і квасолі. У березні Місяць буде в сузір’ї 3-5, 31, у квітні – 1, 27-28, в травні – 24-26, у червні 21-22, в липні – 18-19, в серпні – 14-15.

Скорпіон – активне сузір’я. Під його впливом можна поливати, проводити підгодівлю рослин, займатися щепленням та живцюванням. А от садити варто тільки те, що не призначене для тривалого зберігання (наприклад, газони, петрушку, салат, шпинат, редис, декоративні рослини). Не слід збирати коренеплоди і наземні овочі для підготовки до тривалого зберігання, практично безглуздо прополювати грядки (більше буде ушкоджень у культурних рослин, а бур’яни швидко відросте). Не варто захоплюватися консервацією та прополюванням. У лютому Місяць у Скорпіоні 6-8, в березні – 6-7, у квітні двічі – 2-3 і 29-30, в травні 1,27-28, у червні – 23-24, у липні 20-22, у серпні – 16-18.

Не самий вдалий знак для сільськогосподарських робіт – Стрілець. З посадок будуть вдалими лише ті, результат яких не призначений для тривалого зберігання. Можна посадити рання картопля, редис, зелень. Прополки і внесення добрив результату не дадуть.

Козеріг – досить продуктивний знак для розвитку підземної частини рослин. Можна полоти, садити картоплю, буряк, моркву, дайкон, кущі і дерева. Щеплення і живці, виконані в дні присутності Місяця в Козерозі, приживуться, а обрізка гілок і пагонів не заподіє шкоди основним рослині. Не слід займатися перекопуванням землі, а так само консервацією врожаю. Допускається прикореневій полив. Місяць у Козерозі 11-13 лютого, 11-12 березня, 7-8 квітня, 4-6 травня, 1-2 і 28-29 червня, 25-27 липня, 21-23 серпня.

Місяць у Водолії вкрай несприятливий для робіт на землі. Можна боротися з бур’янами, лікувати хвороби, займатися закладанням на зберігання і консервацією. Допускається викопувати картоплю і моркву, зібрати ягоди. Не рекомендується саджати ніякі види рослин, слід обмежити полив.

Сузір’я Риб найсприятливіший для садово-городніх робіт. Є деякі обмеження по роботі безпосередньо з землею і збором урожаю для закладки на зберігання та консервацію. Все інше можна робити. Місяць буде присутній в Рибах 16-18 лютого, 16-17 березня, 12-13 квітня, 9-11 травня, 6-7 червня, 3-4, 30-31 липня,1, 26-28 серпня.

 

Отправить ответ

Войти с помощью: 
avatar
  Subscribe  
Notify of