Loading Posts...

Календар садівника-городника на 2018 рік

Садівники – аматори та професійні агрономи зацікавлені в тому, щоб отримати рясний урожай, який добре збережеться в холодну пору року. Зараз придумано багато хитрощів для досягнення найкращого результату. Крім сучасних методів підвищення врожаю, багато дачників активно використовують напрацювання, отримані в результаті багатовікових спостережень за природним ходом речей. Місячний посівний календар – один з продуктів такого досвіду. Багаторічний аналіз одержуваної врожайності, помножений на високоточні астрономічні розрахунки, що застосовуються при складанні таких календарів, можуть істотно полегшити життя садівника.

Що таке місячний календар садівника-городника

Ще в давнину люди помітили, що в залежності від фаз нічного світила на небі спостерігаються припливи і відливи на морях і більш дрібних водоймах. Впливає супутник Землі і на протікання соків усередині організмів. Місячні фази лягли в основу побудови календаря садівника-городника. Певне значення має і те, в якому зодіакальному сузір’ї знаходиться супутник Землі. При складанні календаря враховується, яка частина рослини буде вживатися для їжі. У період зростання Місяця всі соки тягнуться вгору, насичуючи верхню частину паростка. Тоді краще садити гарбузи, кабачки, капусту, баклажани, огірки. На Місяць у фазі убування слід особливу увагу приділяти садінні коренеплодів. Відмінно буде розвиватися картопля, редиска, топінамбур, морква. Найризикованіші дні для землеробства — молодий і повний місяць. Рослини та насіння особливо вразливі до зовнішнього впливу. Найбільш насиченим за сівби є перша половина календаря, приблизно з березня до середини червня. В цей час закладається основа майбутнього врожаю. В лютому починають садити в теплому приміщенні томати. Якщо дозволяють площі і освітлення, в теплицю можна посадити селеру.

В  березні – квітні, якщо дозволяє погода, вносяться добрива, відбувається посадка більшості сільськогосподарських культур. Ще можна здійснювати щеплення і пересадку дерев, оскільки рослини ще не до кінця «прокинулися» після зими і шанси на хороше виживання їх на новому місці досить великі.

Травень – заключний етап робіт по посадці і пересадженні садових культур. У цей період починається активна боротьба з шкідниками. У 2018 році в травні молодик буде 15 числа. Якщо є можливість, роботу з посіву слід завершити до 14 числа. Якщо завершити посадки не вдалося, наступною небезпечною датою стане – 29 травня. В цей період на небі сяятиме повний місяць. Фахівці рекомендують зосередити свої зусилля на боротьбі з шкідниками та мульчування, а от самі рослини краще не чіпати. Літні місяці присвячені в основному, роботі по прополці і внесення добрив, а також початку збору врожаю.

У червні ще можна посадити деякі цибулинні рослини, салатну зелень. Дерева і чагарники не перенесуть пересадку, їх слід залишити на своєму місці до початку жовтня. Осінні місяці вересень і жовтень завершують календар садівника. В листопаді і грудні допускається оранка, обрізка гілок і закладання компосту. Роботи з рослинами не ведуться. Молодик у листопаді та грудні буде 7 числа. В цей день, а також напередодні варто мінімізувати свою активність на ділянці.

Місячний посівної календар з точки зору науки: як місяць впливає на наше життя.

Єдиний супутник Землі віддалений від нас на відстань приблизно 350 тисяч кілометрів. Період звернення її становить 29 днів. Орбіта – епілептоїдна. Завдяки такому взаємному розташуванню, Місяць робить досить сильний гравітаційний вплив на Землю. Тому активізація росту овочів і фруктів, а так само інших садових культур саме в період коли прибуває Місяць має чисто фізичне пояснення. Місячне світло є відображенням сонячного, однак має інший спектр. У світлі Місяця переважає червоний і спостерігається нестача синього порівняно з денним сонячним світлом. Інтенсивність світла прямо залежить від фази Місяця. Важливість світла в житті рослин, у тому числі і культурних, незаперечна. З-за зміни інтенсивності освітлення в нічний час доби змінюється і швидкість всіх внутрішніх процесів, що протікають в організмах. Більш складно пояснити з допомогою фізики вплив перебування Місяця на небі у певних знаках Зодіаку на агрономічні роботи. Тим не менш спостереження, які велись протягом багатьох століть у різних країнах, незалежно один від одного демонструють її наявність. Практика показує, що знаходження місяця в знаку Овна сприяє вдалим посадкам, але знижує відсоток приживлюваності щеплень. Коли Місяць у Тельці, слід приділяти увагу посадок рослин, у яких найбільш важливі коріння (наприклад, картопля, ріпа). Близнюки і Водолій – не сприяють вдалим садовим роботам з висаджування в грунт розсади і насіння. Якщо супутник знаходиться в цьому сузір’ї, краще зайнятися проріджуванням та лікуванням хвороб і позбавленням від шкідників. Рак як зодіакальне сузір’я сприяє розвитку невисоких садових культур. Малина, агрус, виноград і огірки будуть особливо активно розвиватися й плодоносити, якщо посадити їх у дні раку. Коли Місяць знаходиться в знаку Лева, знову настає час прополки, мульчування, боротьби з хворобами та шкідниками. Газонна трава підстрижена у дні Лева, буде відростати досить повільно. Плодоносних кущів краще не торкатися. Діва – непоганий знак для практично будь-яких сільськогосподарських робіт. У найбільш активний період посадок – в кінці весни: Місяць виявиться в цьому знаку 24-25 квітня і 22-23 – у травні. Ваги так само сприяють робіт на землі. Коли нічне світило виявляється в сузір’ї Скорпіона, має сенс зайнятися пересадками чагарників і дерев. Посадка будь якого насіння опиниться в ці дні досить успішною. А от Стрілець не сприяє ні посадкам, ні прополка. Якщо є бажання, то можна працювати з рослинами, чия їстівна частина знаходиться під землею. Наприклад, відмінно вийде обрізка часнику. Козеріг не сприяє розвитку рослин. У цей період слід приділити особливу увагу внесенню добрив і поливу садових культур. Риби – дуже вдалий період для сільськогосподарських робіт. Знак замикає Зодіак, збираючи в собі все напрацьоване в попередній час.

 

anna777

Автор не додав іинформацію про себе

Отправить ответ

Войти с помощью: 
avatar
  Subscribe  
Notify of