Щорічно любителі-городники роблять посадку безлічі сортів вітчизняних і зарубіжних овочів на своїх присадибних ділянках. Землеробство – захоплюючий творчий процес. Його результати спрямовані на отримання з невеликої площі ділянки достатньої кількості овочів. На допомогу городникам прийшов метод Митлайдера, що розповсюдився по всіх областях і порадував людей гарними врожаями овочів.

Основа методу Митлайдера

В основі методу Митлайдера лежить процес, що включає в себе вирощування рослин на вузьких грядках.

Врожайність зростає з року в рік, а хіба для цього не варто всі сили віддавати улюбленій справі?

Переваги господарювання за методом Митлайдера

Технологія доктора Митлайдера зручна і надійна. Площа городу для посадки дорівнює 1,5 сотки. Технологія вирощування передбачає наявність води для поливів і хороше освітлення. Вирощені овочі завжди мають відмінну якість, придатні для тривалого зберігання, екологічно безпечні. Технологія землеробства за цим методом нескладна. Огородник, з мінімальною витратою сил і засобів, отримає ідеальний, доглянутий город.

Метод Митлайдера передбачає перекопування грядок і не зачіпає інші ділянки. Відсутнє розпушування грунту, бур’яни з’являються на грядках зрідка. Вирощені овочі поміщають на зберігання в заздалегідь приготовлені сховища.

Вирощування овочів здійснюється як на вузьких грядках, так і в ящиках. Ящики-гряди застосовні на поганих грунтах, кам’янистих і пошкоджених ерозією. Грунт в ящиках штучний, з суміші піску і тирси. Ящики доречні в квартирі, в теплицях. У них вирощуються: капуста, томати, зелень.

Пристрій вузької грядки на городі

Якщо город – не розкіш, а засіб до існування, вузькі грядки – найкращий спосіб для посадки овочів. Ширина грядки – 45 см, а відстань між ними – 90 див. Повністю відсутні бур’яни в міжряддях; овочі дозрівають вчасно, не схильні до захворювань. Розсада вчасно і збалансовано живиться всіма необхідними елементами. Овочі, вирощені на вузьких грядках, забезпечені кореневим харчуванням; немає гноблення одних культур іншими.

Схема овочівництва на вузьких грядках.

Метод Митлайдера дозволяє планувати вузькі грядки на будь-якому грунті. Особливість городу на ерозивних грунтах полягає у видуванні верхнього шару вітрами. На кислих грунтах необхідне внесення кальцію у вигляді доломітового борошна або крейди. В лужні ґрунти він додається у вигляді гіпсу. Не можна розташовувати грядки на затінених ділянках, низинах і схилах.

Технологія вирощування овочів передбачає хороший відтік води на місці планованих грядок. У низині піднімають всю площу під город на 20 см, використовують грунт і насипають його в достатній кількості. Передбачений внутріпочвенний настил під грунт. Верхній шар грунту знімається, укладається шар з деревних відходів, товщиною 20-30 див.

Вирощування овочів неможливо без джерела води для поливу. Ділянка під грядки повинна бути горизонтальною. Це одна з основних умов при його плануванні під вирощування овочів.

Внесення поживних сумішей в грунт за методом Митлайдера

Вирощування овочів передбачає їх живлення, що містить всі необхідні мікроелементи. На вузьких грядках овочі забезпечуються всім необхідним харчуванням і містять весь комплекс вітамінів, а рівень вмісту нітратів зведений до мінімуму за рахунок відмови від використання пестицидів. У кореневій системі так само мало отруйних речовин.

Овочі на вузьких грядках здатні проводити процес самоочищення, видаляючи отруйні речовини з коренів завдяки активації процесу фотосинтезу. При вирощуванні рослин переробка нітратів відбувається в найкращих умовах, за рахунок достатнього поливу, правильного харчування. Овочі на вузьких грядках містять допустиму кількості нітратів і за органолептичними властивостями перевершують вирощені у відкритому ґрунті.


Розмітка грядок на Митлайдеру.

Гряди роблять шириною 45 див. Проходи між грядками складають від 90 до 105 см Після збирання врожаю в проходах поміщають відходи овочів. Технологія овочівництва на вузьких грядках вимагає їх суворого горизонтального розташування, можна розташувати грядки паралельно одна одній.

Довжина вузьких гряд не має значення. Овочівництво можна вести на 9-метрових грядках, а гряди більшого розміру використовувати для великих господарств у 10-20 соток. Доречно створювати набір грядок різної довжини від 2 до 10 метрів. Найчастіше всю ділянку розбивають на 4,5-метрові грядки.

Гряди розмічаються після очищення ділянки, з допомогою набору кілочків і металевої рейки. Роботи необхідно проводити в осінній час: якщо зробити заздалегідь розмітку грядок, то навесні овочі будуть посаджені набагато швидше.

Як вносити добрива перед посадкою по Митлайдеру


Суміші Митлайдера.

У день посіву вносять добрива, до складу яких входять: вапняне добриво з бором (суміш 1) і суміш із вмістом азоту, фосфору і калію (суміш 2).

Створивши гряду з допомогою шнура і кілочків, на неї вносять від 100 до 200 р вапняної суміші на один погонний м; дещо менша кількість суміші з азотом, фосфатом і калієм (50 г на 1 м гряди) вносять перед сівбою. Її насипають рівномірно по всій поверхні, зверху покривають сумішшю з фосфором, азотом і калієм. Весь грунт перекопується і ретельно вирівнюється. Грядка формується граблями, створюються бортики; їх можна збільшити до висоти 8-10 см за рахунок грунту з проходів. Восени добрива в грунт не вносяться; вона тільки перекопується, грудки не розбивають.

Овочівництво на вузьких грядках дозволяє вирощувати ранні овочі: заздалегідь готують кущі розсади. Розсада буряків дає дуже ранню продукцію: насіння проростає на 5 день, а через місяць вона висаджується в грунт. Всі посівні грядки використовуються дуже раціонально. Деякі овочі краще вирощувати за допомогою насіння.

На вузькі грядки насіння сіють у два ряди вздовж бортів. Не можна сіяти в середину грядки. Готують заздалегідь суміш дрібного насіння і наповнювача (на 10 г насіння додають літрову банку піску). Велике насіння поміщають в грядку окремо одне від іншого на відстані 3-5 см. Насіння загортають, застосовуючи правило: глибина загортання в 2,5 раза більша товщини насіння.

На вузьких грядках насіння зашпаровують на меншу глибину: від 1 до 6 см в залежності від виду рослини. У дрібного насіння до посіву перевіряють схожість. Розсада висаджується рядами, уздовж бортів.

За сезон – три врожаї капусти

Урожай капусти за методом Митлайдера
При висадці капусти не вимагається внесення додаткових добрив в лунки.

За сезон на вузькій грядці вирощується: рання капуста 2 – 3 сорти, середня – 2 сорти, пізня – 4 сорти. Розсада капусти готується заздалегідь. Насіння висівають у горщики, удобрюють землю «Цеолоргом» або іншим добривом. Можна удобрювати золою і вапном – пушонкою. За 2 дні до посіву насіння земля поливається розчином марганцівки. Одноразово проводиться полив розсади гуматом: через місяць розсада висаджується на вузьку грядку, в два ряди, уздовж бортів. Можлива посадка розсади в шаховому порядку. У пекінської капусти при хорошому освітленні відстань між рослинами в ряду – 10 см, при недостатньому – 30 см; у ранньої капусти – від 30 до 35 див. Дотримання цих інтервалів необхідно при виконанні інших вимог для методу Митлайдера. При висадці розсади капусти не вимагається внесення додаткових добрив в лунки. Коріння не повинні контактувати з мокрою землею, інакше вони травмуються і гинуть.

Через 2 тижні роблять першу підгодівлю (на 10 л води – 1 л зеленої рідини, 1 ст. л. сечовини). Технологія вирощування ранньої капусти рекомендує другу підгодівлю через 14 днів (на 10 л води – 1 л гною, 1 ст. золи). Третя підгодівля – коли зав’язуються головки (на 10 л води – 1 л рідини зеленої, 2 ст. золи).

 

Технологія поливу капусти. Боротьба з шкідниками

Капустяні шкідники

Від капустяної блішки рослини необхідно обприскувати розчином оцту (1 ст. ложка на 1 л води). Проти попелиці застосовують розчини хрону і лопуха. Коли зав’язуються головки, капуста обробляється розчином борної кислоти (1 ложка на відро води). Кольрабі висаджується неглибоко, до кореневої шийки. У капусти по мірі росту листя замикаються на грядці, їх не можна видаляти, інакше не утворюється качан.

Капуста поливається щодня, з розрахунку 5-10 л води на 1 пог. м. Поливати рослини необхідно по листю. З липня полив не виробляють ввечері: може з’явитися борошниста роса. Поливають холодною водою, не можна лити воду на доріжки. Полив повинен бути рясним і своєчасним. У капусти швидко відбувається випаровування рідини, їй необхідно багато води.

Між розсадою капусти висаджують розсаду селери; ці рослини вдало доповнюють один одного. Капуста, вирощена за цією технологією, дасть високі врожаї.

Вирощування помідорів у захищеному грунті

Вирощування помідорів на вузьких грядках
Розсада помідорів висаджується на гряди в травні.

Помідори – дуже примхливий овоч, їх вирощування має свої особливості. Томати погано пристосовані до росту в сиру погоду, схильні до захворювання на фітофтороз. При посадці по Митлайдеру помідори дають високі врожаї. Сучасне овочівництво дозволяє використовувати для отримання врожаю гібриди і сорти.

На грядках вирощують томати ранніх сортів. Вирощування розсади починають в перших числах квітня. Розсада помідорів висаджується на гряди в травні. Виробляють плівкове укриття. Без укриття насіння висівають з 15 квітня. У середньостиглих сортів насіння сіють в березні. Помідори різних сортів садять на різній відстані один від одного. Це залежить від наявності стебел у кущі (один, два або три) і кількості пасинків.

Отправить ответ

Войти с помощью: 
avatar
  Subscribe  
Notify of