Loading Posts...

10 справ, якими потрібно зайнятися в квітнику до морозів

Досвідченній дачниці-квітникарю, звичайно, відомо, чим зайнятися пізньої осені на ділянці. Але нагадати ніколи не зайве.

Роботи у квітнику восени

1.Обрізка –це основна осіння робота в квітнику. До холодів необхідно зрізати наземну частину всіх рослин і особливо важливо видалити хворі, заражені грибковими захворюваннями і шкідниками всохлі квітконоси і листя. Таке бадилля краще спалювати, а ось здорові зрізані гілки багаторічників і видалені з коренем однорічники можна використовувати для снігозатримання на посадках садової суниці або для укриття інших рослин.

2.Щоб захистити кореневу систему від вимерзання, уважно огляньте багаторічні квіти і, якщо побачите, що їх коріння оголилися, підсипте грунт. Особливо цього потребують флокси і гейхера.

3.Не забудьте вкрити незимостойкі види декоративних дерев і чагарників (вейгелу, гортензію крупнолисту, рододендрон) і молоді хвойні рослини. Засипте кореневу систему тирсою, дубовим листом або іншим мульчуючим шаром.

4.Якщо були зібрані насіння однорічників, переберіть їх, очистіть від засохлих залишків квітки і квітколожа, при необхідності промаркіруйте і покладіть на зберігання в сухе місце. До речі, холодостійкі однорічники можна сіяти під зиму, тоді вони зацвітуть набагато раніше звичайного.

5.З настанням стійких морозів обов’язково укрийте троянди. Завжди перевіряйте, особливо після сильних вітрів, добре тримається ваше укриття.

6. Зріжте пагони у клематисів, залишивши 2-3 вузла над землею. Не потребують обрізки бадан, гейхера, герань та інші рослини, що йдуть під зиму з листям.

7.Не забудьте викопати бульби жоржин, цибулини гладіолусів, монтбреции і бегонії, кореневища канн. Викопуйте жоржини тільки після того, як сильний заморозок «поб’є» стебло. Як тільки загине наземна частина рослини, зволікати з прибиранням не можна!

8.Перед закладанням на зберігання обов’язково обеззаразьте бульбини жоржин і бульбоцибулини гладіолусів. Покладіть підземну частину рослин на 30-60 хвилин в 0,5% розчин марганцевокислого калію. Також для обробки підійде будь-який фунгіцид.

9.Тюльпани можна висаджувати практично до зими. Якщо побачите в продажу здорові цибулини тюльпанів зі знижкою, не замислюючись, купуйте і висаджуйте. Тюльпани чудово зацвітуть в перший же рік, можливо, трохи пізніше заявленого терміну. Перед посадкою цибулини необхідно обробити в розчині фунгіциду і просушити.

10.Також у перші дні стабільного промерзання грунту можна посіяти айстри, годецию, диморфотеку, тютюн, иберис, календулу, маки, маттиолу.

anna777

Автор не додав іинформацію про себе

Отправить ответ

Войти с помощью: 
avatar
  Subscribe  
Notify of