Після пологів в організмі відбуваються зміни, які проявляються не тільки в загальному внутрішньому стану організма, але і в зовнішньому вигляді жінки: тьмяне сухе волосся,  ламкі нігті, суха шкіра, яка лущиться, руйнуються зуби, пародонтоз, пігментні плями.

В цей період необхідно вживати багато фруктів і овочів, але часто, в силу багатьох причин, це неможливо. Крім того, навіть повноцінне збалансоване харчування не може вирішити цю проблему і не покриває розвинутий дефіцит вітамінів після пологів.

У таких випадках необхідний прийом комплексних препаратів, які допоможуть відновити організм жінки.

Прийом вітамінів після пологів — запорука здоров’я

Під час вагітності змінюється гормональний фон: відбувається посилене вироблення пролактину і прогестерону, нових гормонів – лактогену, гонадотропіну. Для цього потрібна додаткова енергія, підвищена кількість вітамінів і мікроелементів, які беруть участь у синтезі. Запас їх в організмі поступово виснажується у міру зростання плоду, тому вітаміни після пологів необхідні так само, як і їжа.

При грудному вигодовуванні вітаміни «йдуть» з грудним молоком, поповнення їх тільки за рахунок їжі не покриває необхідну кількість для організму матері, оскільки не всі фрукти і овочі можна вживати із-за можливої алергії, метеоризму, запорів або проносів у дитини. Вітаміни після пологів потрібно приймати комплексно, оскільки, як правило, розвивається дефіцит декількох з них.

Зміни в організмі — результат дефіциту вітамінів після пологів

Зміни, які відбуваються в організмі після пологів, призводять до розвитку:

• порушення нервової системи аж до розвитку депресії;

• зміни обміну речовин — можлива поява зайвої ваги;

• поганого стану волосся, нігтів, зубів;

• розвитку анемії з низьким гемоглобіном, яка виражається в різкій слабкості, швидкої стомлюваності, серцебитті, задишці, неможливості виконувати звичайну роботу по дому;

• патології хребта та інших суглобів;

• різних порушень травлення, в результаті чого порушується всмоктування вітамінів і мікроелементів, і їх брак в організмі ще більше посилюється.

Постійні недосипання, стреси, запальні процеси після пологів, можливі проблеми з лактацією посилюють наявний гіповітаміноз, і стан може погіршитися.

Які вітаміни після пологів необхідні

Для здоров’я і підтримання у нормальному фізіологічному стані всіх органів і систем жінки і новонародженого необхідний регулярний прийом цілого вітамінного комплексу, який допоможе правильному розвитку дитини.

Вітаміни групи В

Порушення, які впливають на нервову систему і викликають у багатьох випадках післяпологову депресію, можна скорегувати прийомом вітамінів групи В:

1. В1 (тіамін) — він має ще одну назву: антиневрин, оскільки бере участь у створенні нових нейронів, зміцнюючи тим самим нервову систему. Крім того, активує обмін жирів і вуглеводів, допомагає знизити масу тіла.

2. В2 (рибофлавін) — як і тіамін, відновлює клітини нервової системи. Задіяний у процесі кровотворення, тому впливає в комплексі з іншими препаратами на анемію. Він бере участь в утворенні в трансаміназ печінки.

3. В3 (вітамін РР, нікотинова кислота) — покращує периферичний кровообіг, регулює цей процес у всіх органах і системах. Покращує життєдіяльність печінки, серця, ендокринної і нервової систем.

4. В6 (піридоксин) незамінний при анемії: підвищує всмоктування заліза і, відповідно, підвищує рівень гемоглобіну. Впливає на м’язову систему: розслаблює м’язи, тим самим зменшує їх втому.

5. В9 (фолієва кислота) — один з найбільш необхідних компонентів в боротьбі з анемією: бере участь у побудові клітин, включаючи і формені елементи крові. Разом з вітаміном В12 є потужним противоанемическим засобом. Стимулює процеси травлення, загальний обмін речовин. Опосередковано синтезує серотонін, дофамін та інші «гормонів щастя», покращуючи настрій і надаючи бадьорість.

6. В12 (ціанкобаламін) – противоанемичний засіб у комплексі з фолієвою кислотою. Бере участь у багатьох обмінних процесах, що відбуваються в печінці, в синтезі і транспортуванні холестерину, який, крім безлічі інших функцій в організмі, входить до складу статевих гормонів (естрогенів, прогестерону, тестостерону). Таким чином, ціанкобаламін нормалізує гормональний фон організму.

Антиоксиданти — необхідний компонент вітамінотерапії після пологів

Особливу роль у стані організму відіграють антиоксиданти. До них відносяться жиророзчинні вітаміни А, Д, Е, К і водорозчинний С. Ці вітаміни після пологів допомагають не тільки відновити стан органів і систем, але і попередити процес руйнування клітин різних тканин.

Вітамін Е

Токоферол (Е) — вітамін жіночого здоров’я: нормалізує функції репродуктивної системи жінки, бере участь у синтезі жіночих статевих гормонів. Потрібен для зміцнення кістково-м’язової системи, зубів, волосся: покращує використання інших жиророзчинних вітамінів, відповідно, і їх вплив на організм.

Вітамін Д

Кальциферол (вітамін Д) — один з найважливіших вітамінів після пологів: без нього неможливо всмоктування і засвоєння кальцію і фосфору в організмі матері і дитини. Кальциферол сприяє відновленню зубів, волосся, нігтів і приводить у нормальний стан функціонування кістково-м’язової системи, опосередковано лікує і перешкоджає розвитку остеопорозу. У дитини попереджає виникнення рахіту і остеомаляції — розм’якшення кісток. Відповідає за нормальну структуру кісткової тканини, зубів, волосся, склад крові. Вітамін Д підвищує імунний статус, опірність організму до інфекцій і розвитку хронічних захворювань.

Вітамін А

Ретинол (вітамін А) — необхідний компонент комплексної терапії вітамінами після пологів. Крім того, що він є «вітаміном краси», роблячи сяючими шкіру, волосся, зуби, попереджає їх старіння і руйнування, ретинол відіграє основну роль у збереженні нормального зору у матері та дитини. Після пологів при нестачі вітаміну А часто порушується сутінковий зір і колірне сприйняття, може розвинутися ксерофтальмія — сухість очного яблука, яка при прогресуванні захоплює всю товщу рогової оболонки і призводить до утворення більма. Відповідно, зміни зору при гіповітамінозі ретинолу розвиваються і у дитини. Вітамін А впливає на стан печінки і всіх окислювальних процесів, що відбуваються в ній, підвищує імунний статус організму.

Вітамін С

Аскорбінова кислота (вітамін С) — потужний антиоксидант. Відповідає за проникність судин, стан шкіри, хрящів, беручи участь в утворенні колагену — їх основної складової. Бере участь в окисних реакціях у печінці, попереджає розвиток інфекційних і хронічних захворювань. Нейтралізує отрути і токсини, знижує розвиток алергічних реакцій в організмі.

Для гарного самопочуття та підтримання організму в нормальному стані, крім вітамінів, необхідно достатня кількість мікроелементів: кальцій, фосфор, залізо, магній, цинк, селен та інших. Усі ці компоненти збалансовано з вітамінами містяться в спеціально створених комплексних препаратах, які рекомендовані після пологів всім без винятку:

• Елевіт — містить всі антиоксиданти і підвищену кількість магнію;

• Прегнавіт — у складі: всі антиоксиданти, вітамін В3 (РР), залізо і кальцій;

• Комплівіт «Мама» – має в своєму складі знижену дозу вітамінів А і Е, призначений для алергіків;

• Вітрум та Вітрум Пренатал — складається з 13 вітамінів і 10 мінеральних компонентів;

• Алфавіт містить 13 вітамінів та 11 мікро – і макроелементів; зручний дозуванням — необхідно приймати тричі на день.

Всі перелічені та інші комплексні вітаміни можна приймати тільки за рекомендацією лікаря та під його наглядом, ретельно дотримуючись режим дозування і терміни прийому. Тільки в цьому випадку можна уникнути побічних дій, розвитку гіпервітамінозу і поліпшити свій стан і підтримати здоров’я дитини.

Отправить ответ

Войти с помощью: 
avatar
  Subscribe  
Notify of