Loading Posts...

ТОП-6 простих способів поліпшити пам’ять і перезарядити мозок

Приймати душ з закритими очима, пройтися по магазинах, навчитися жонглювати — експерти видання mhealth.ru розповіли, як поліпшити пам’ять.
Приймайте душ із закритими очима
Як зайдете в душ, відразу заплющуйте очі — пошук шампунів, гелів і мила стане для вашого мозку (особливо для тієї його частини, що відповідає за пам’ять) непоганий розминкою. «Орієнтування наосліп — простий спосіб перезавантажити уважність і пам’ять», — запевняє Рон Уайт, двічі переможець Американського чемпіонату пам’яті. Якщо побоюєтеся нишпорити на дотик у ванній, спробуйте зайти в кухню. Закрийте очі і спробуйте відшукати, скажімо, блюдце (але тільки не напоритесь на ніж).
Рухайте тілом
Танцювальні рухи не тільки активують мозочок (він відповідає за передбачливість і судження), але і змушують організм виробляти нейротрофічний фактор мозку (BDNF) — білок, необхідний для ефективної комунікації нейронів. «Танці — це соціальне дійство, і, як всяка комунікація, вони активізують роботу нейронів», — розповідає Гері Смолл, директор Центру довголіття при Університеті Каліфорнії в Лос-Анджелесі і співавтор книги The alzheimer’s Prevention Program. — Крім того, танці допомагають серцю гнати кисень до извилинам і покращують координацію».
Змініть робочу руку
Побудьте лівшею, якщо ви правша, і навпаки. Звичайні дії (тримати виделку, ложку, зубну щітку), перекладені на незвичну руку, вже допоможуть мозку перезавантажитися і навчитися простим речам заново. «Коли ти — ще в дитинстві — звикаєш завжди використовувати одну і ту ж руку для виконання якого-небудь завдання, це стає рефлексом — і його корисно «растеребить», — радить Аллен Сілс, професор нейрохірургії в медичному центрі Університету Вандербільта (США). — Коли ви міняєте руку, мозок активується, щоб задіяти нові галузі — це відмінна розминка для нього».
Грайте в настільний теніс
«Пінг-понг покращує координацію зв’язки рука-очей і дає мозку відмінну тренування, — стверджує Деніел Амен, дослідник роботи мозку і засновник Клініки Амен (США). — І взагалі запам’ятайте: коли справа доходить до інтелектуальної тренування, перше правило — робити речі, які ваш мозок робити не вміє. Будь-яке навчання новому — прекрасна розминка для мозку, і настільний теніс у цьому сенсі дуже крутий».
Пройдіться по магазинах
«Шопінг — прекрасне тренування для розуму, — впевнений Гері Смолл. — Ви ходите по магазинах, контактуєте з новими людьми, вираховує ціни. Всі ці дії змушують працювати різні області мозку, при цьому вони слідують одне за іншим — вважайте, що це свого роду крос-фіт для розуму. Однак не захоплюйтеся покупками – надмірно великі витрати можуть викликати стрес і навпаки нашкодять вашому комп’ютеру».
Навчіться жонглювати
Згідно з результатами опублікованого в 2013 році в журналі Nature дослідження, систематичне жонглювання збільшує деякі області в мозку. Після того як трьох новачків протягом трьох місяців навчали кидати кулі, кількість коричневого речовини в скроневій частці і позаду внутритеменной борозни (ці області обробляють візуальну інформацію і рухові функції) у них збільшилася. «Жонглювання — і будь-яке інше заняття, що вимагає роботи великої і дрібної моторики, орієнтації в просторі і розпізнавання послідовностей, — змусить ваш мозок працювати по повній, розбудивши всі сплячі до тих пір області»,

anna777

Автор не додав іинформацію про себе

Отправить ответ

Войти с помощью: 
avatar
  Subscribe  
Notify of