Кожна сімейна пара мріє про дитину, адже народження дитини – це велика радість і щастя. Але не всі розуміють і знають, наскільки важливо приділяти часу і турботи про дітей. А турбота про здоров’я малюка повинна проявлятися з його народження. Кожна мама знає, що здорова дитина – щаслива дитина! І звичайно ж, батьки дуже переживають і хвилюються — коли у дитини починають різатися перші зубки: як він перенесе цей непростий період, що робити, і як полегшити хворобливі відчуття малюкові.

Перший зуб у дитини – завжди подія в сім’ї, адже це одна з ознак повноцінного розвитку і зростання малюка.

У медицині нормою вважається прорізування зубів в такому порядку:
• 4-7 місяців – нижні фронтальні різці
• Через 1,5-2 місяці – чотири верхніх різця – фронтальні і бічні
• Ще через 1 місяць – нижні бічні різці

Тобто, до року у дитини має бути 8 зубів. Але розвиток зубів у дітей – процес дуже індивідуальний. У чверті дітей спостерігається рання поява перших зубів – до 3-х місячного віку. Це цілком нормально, просто у таких дітей свій природний графік. Досить часто також буває затримка в прорізуванні зубів щодо загальноприйнятого стандарту ВООЗ. Якщо дитині 7 місяців немає зубів – нічого страшного. Але якщо затримка більш відчутна і після 10-12 місяців зуби так і не з’явилися – обов’язково проконсультуйте у кваліфікованого стоматолога. Також необхідний огляд спеціаліста при відсутності окремих зубів, пропусків у рядку, нестандартної черговості появи.

Скільки у дітей ріжуться зуби далі: після року починають пробиватися жувальні зубки, починаючи від задньої частини нижньої щелепи, рухаючись по черзі до різцях, то знизу, то зверху. Останніми з’являються ікла. Таким чином, до 2,5-3 років у малюка повинен бути повний комплект молочних зубів – 20 штук.

Часто прорізування зубів поза ряду пов’язано з тим, що щелепа маленька, а зубки ростуть відразу звичайного розміру і просто не поміщаються на відведеному їм місці. По мірі росту щелепи зуби сідають на місце і ряд вирівнюється.

Ще одне з найпоширеніших питань: скільки у дітей молочних зубів? Відповідаємо: в нормі – до року малюк повинен мати 8 повноцінних різця – чотири знизу і чотири зверху. До 2-х років – 16, а до 2,5-3 років виростають всі молочні зуби – 20 штук. До речі, молочні зуби випадають всі без винятку і на їх місці виростають постійні зуби.

А ось симптоми прорізування зубів у дитини можуть бути абсолютно різні. Одні малюки переносять цей час спокійно, батьки навіть не знають, що лізуть зуби у дитини. Просто, в один момент мама помічає, що зубки вже тут. Інші діти проявляють явний неспокій – у них постійно сверблять десни, вони намагаються щось гризти, труть десни один про одного, спостерігається постійне слиновиділення. Часто малюк стає плаксивим, дратівливим, порушується сон. Дитина може навіть відмовлятися від їжі, тому що йому боляче. У цих випадках добре допомагає спеціальні гелі для зняття хворобливих відчуттів, які продаються в аптеках. Слід також придбати спеціальну силіконову насадку на палець для протирання ясен і чищення перших зубиків. Якщо мама буде регулярно проводити цю процедуру з самого раннього віку малюка (3-4 місяців), у подальшому не буде ніяких проблем з самостійним чищенням зубів дитиною.

Неспокійна поведінка дитини при прорізуванні зубів може бути також обумовлено багатьма ускладненнями цього періоду, індивідуальними реакціями організму. Це може бути підвищення температури, розлад шлунку, блювання, діарея, нежить, підвищена сонливість. Набагато рідше можуть бути висипання на шкірі, а також поодинокі судоми, які найчастіше пов’язані з високою температурою. Якщо вас непокоїть стан малюка, особливо висока температура у дитини при прорізуванні зубів, обов’язково викликайте дільничного педіатра.

Сучасна медицина пішла далеко вперед, і багато бабусиних рецептів застаріли, тим більше, що більшість з них абсолютно неефективні. Тільки професіонал може кваліфіковано оцінити ситуацію, в тому числі і правильність формування прикусу, диференціювати симптоми прорізування зубів від інших захворювань, і підібрати найбільш доступний спосіб допомогти малюкові в цей відповідальний період його життя.

Отправить ответ

Войти с помощью: 
avatar
  Subscribe  
Notify of