Loading Posts...

Спілкування або самотність: що важливіше?

Общение или одиночество: что важнее?
Общение или одиночество: что важнее?

Іноді нам хочеться просто побути наодинці з собою. Привести в порядок думки, розслабитися і відпочити в тиші.

Але секрет успіху не в тому, щоб якомога частіше насолоджуватися самотністю, або, якщо ви любите спілкуватися, проводити час з іншими людьми. Як показують дослідження, тут, як і в будь-якій іншій сфері життя, працює правило золотої середини. Іншими словами, ваша щоденна “соціальна дієта” повинна бути збалансованою.

Зв’язок між спілкуванням і самопочуттям
Вчені провели аналіз соціальних звичок приблизно 400 американців, які в ході дослідження вели щоденник, відзначаючи в ньому час, проведений з іншими людьми, і час, проведений на самоті. Крім того, вони повідомляли про те, як відчували себе протягом дня.

Систематизувавши і проаналізувавши отримані дані, дослідники простежили закономірності, які пов’язують соціальну взаємодію і самопочуття. У 2019 році результати були опубліковані в журналі Human Communication Research.

Соціальна екосистема

Дослідники використовували для опису комплексу взаємодій і самотності термін»соціальний біом”. Як правило, наші соціальні біоми являють собою сукупність трьох видів станів: поверхневого спілкування з незнайомими людьми, проведення часу з друзями і сім’єю, і самотності.

Щоб підтримувати самопочуття на належному рівні і бути успішним, потрібно добре збалансувати ці три складових.

Ідеальна соціальна дієта

Джеффрі Холл, професор комунікаційних досліджень в університеті Канзасу, розробив теорію під назвою «Communicate Bond Belong”. Її суть полягає в двох твердженнях. Перше – ми мотивовані взаємодіяти, так як зацікавлені в створенні значущих відносин. І друге-ми не можемо взаємодіяти постійно, тому що у нас обмежена кількість енергії.

Спілкуватися з іншими людьми корисно, але якщо робити це весь час — ви будете виснажені. Всі ми знаємо, що навіть незначна розмова “про погоду” буває виснажливою.

Як вважає Джеффрі Холл, найприємнішими бувають бесіди з друзями, з якими вам легко: не потрібно хвилюватися, що вас неправильно витлумачать, і ви завжди впевнені, що вони ставляться до вас з щирою доброзичливістю.

Такі дружні контакти не є обов’язком і зазвичай не вимагають великої витрати сил. Є й інший вид контактів, які ми зобов’язані підтримувати для нашої роботи і різних справ. Однак для гармонійного життя і розвитку важливі і ті, і інші.

Усамітнення-ще одна важлива складова соціальної дієти.

«Це стосується співвідношення та пропорційності”, – говорить Холл. – Іноді потрібно побути в тиші, подрімати, помедитувати, розслабитися і т.д. такий час наодинці з собою необхідно, щоб підтримувати систему відносин в рівновазі».

anna777

Автор не додав іинформацію про себе

Отправить ответ

Войти с помощью: 
avatar
  Subscribe  
Notify of