Loading Posts...

Коли потрібно робити мамографію, що б не упустити момент

Когда нужно делать маммографию, что б не упустить момент
Когда нужно делать маммографию, что б не упустить момент

В умовах постійного стресу і непостійного ЗСЖ жіноче здоров’я стає дуже крихким і вразливим. Стежити за собою – це не тільки про нарощені нігті і вії, а про регулярний контроль за станом організму.

На жаль, патології грудей виникають в будь-якому віці і у будь-яких жінок, незалежно від роду діяльності, соціального стану, релігійних переконань та інших індивідуальних рис. Грубо кажучи, в будь-який момент не пощастити може кожній з нас. Це не привід впадати в депресію, але привід ретельно і відповідально підходити до профілактичних оглядів у лікарів.

Огляд грудей – це те, що повинна робити кожна дівчина, починаючи з 12 років і не припиняючи ніколи. Щомісяця ми робимо це самостійно, і рідше, але також регулярно – у лікаря. Здоровій жінці дітородного віку досить двічі на рік відвідувати гінеколога і проходить у нього повний профілактичний огляд, що включає УЗД грудних залоз. Став трохи старше до своєї схеми профілактичного контролю слід підключити регулярні зустрічі з мамологом.

Отже, як часто робити мамографію:

до 20 (умовно) – здоровим дівчатам, які не підпадають під групи ризику (про них – трохи пізніше) можна обходитися без мамографії, якщо немає скарг, і УЗД грудей не виявляє ніяких змін.

20 – 40 років – раз на рік бажано консультуватися у мамолога (при відсутності скарг і УЗД без змін).

40 – 65 років або більш молодим жінкам з груп ризику-раз на рік робити мамографію (при відсутності скарг і УЗД без змін).

65 + років-кожні півроку робити мамографію, навіть при відсутності будь-яких скарг.в будь-якому віці – негайно при виявленні скарг і нехарактерних для жінки симптомів, при тому, що промацує новоутворень і ущільнень в грудях.

Такий графік рекомендований сучасними протоколами і покликаний виявити на ранніх стадіях захворювання грудей, які, як і всі інші, простіше лікувати на початку. На жаль, статистика говорить, що близько 25% діагностики злоякісних утворень грудей сьогодні припадає на III і IV стадії, коли хвороба вже агресивна, а лікування травматично і не завжди ефективно. У разі ж виявлення онкології грудей на більш ранніх стадіях сучасна медицина може допомогти, і вельми успішно. Рак давно перестав бути вироком, якщо його діагностувати вчасно. І крім злоякісних, є ще різні види доброякісних утворень, які легко лікуються.

Симптоми, при яких потрібно терміново відвідати мамолога

Навіть якщо ти не вибиваєшся з графіка контактів з мамологом, рекомендованого для твоєї вікової групи, як вже було сказано вище, в разі появи скарг або аномалій, потрібно йти до лікаря позапланово і терміново.

Ось симптоми, які повинні насторожити:

  • при самостійному огляді грудей прощупується якесь ущільнення (винятком може бути звичайний лактостаз, особливо в перші тижні ГВ. Тоді для початку достатньо консультації твого акушера-гінеколога);
  • помітна оку асиметрія грудей, якої раніше не було (виключення – перші тижні після відлучення від грудей, хоча і тут краще перебдеть);
  • виділення з сосків, яких раніше не було (не рахуючи молока або молозива в період ГВ); біль, відчуття розпирання або будь-який інший дискомфорт або незвичні відчуття в грудях.

Хто в групі ризику

Як вище вже говорилося, є категорія жінок, яким не залежно від віку варто раз на рік робити мамографію, навіть якщо їх нічого не турбує. Ось вони:

  • дівчата з раннім початком місячних-до 12 років;жінки, які народили першу дитину після 35 років;
  • мають Ендокринні хронічні патології, які приймають замісну гормонотерапію;
  • шанувальниці гормональних оральних контрацептивів;
  • перенесли травми або операції грудей;проходили гормональну терапію;
  • дівчата з надмірною або недостатньою масою тіла.

Як проводити самостійний огляд грудей

Незважаючи на те, що стаття присвячена більш серйозного виду діагностики – мамографії, не згадати про самоогляд ми не можемо. Тим більше, що часто саме він і є приводом звернутися до лікаря. Отже, як робиться самостійний огляд грудей?

Його рекомендують робити в один і той же день циклу – незабаром після закінчення місячних.

  • Роздягнися вище пояса і стань прямо перед дзеркалом. Оціни свій вигляд анфас з опущеними руками – чи не змінився контур самих залоз або вид шкіри на них? Потім підніми руки і точно так же детально розглянь свої груди. Легка асиметрія може бути-але кому як не тобі про неї знати. Тут важливо не пропустити появу тієї асиметрії або зміни обрисів, яких раніше ти не помічала.Ретельно промацай пальцями кожну груди-чи немає ущільнень?Ляж на спину, заведи зігнуту в лікті руку за голову і ретельно, але без натиску промацай кожну груди. Не упускай зону під пахвами. Чи немає нічого незвичайного, чого не було раніше? Будь-які ущільнення-привід звернутися до лікаря.Акуратно великим і вказівним пальцем стисни сосок на кожній грудях. Переконайся, що з нього не виділяється будь-яка рідина. Вивчи свою білизну – чи не залишається зсередини на бюстгальтері будь-яких плям?

Як відбувається мамографія

Насправді боятися цієї процедури зовсім не варто – вона нагадує звичайну рентгенографію. Тобто, пацієнтка роздягається вище пояса, знімаючи також ланцюжки та інші металеві прикраси, і підходить до апарату. Грудні залози поміщаються між спеціальними пластинами (лише їх притиснення може викликати деякий дискомфорт), далі доктор просить тебе затримати дихання і протягом декількох секунд робить знімок – все, можна дихати, можна одягатися. Результатом проведеного дослідження стає знімок, який максимально точно показує стан твоїх грудей і на підставі якого доктор робить висновок. Регулярне проведення такого дослідження дозволить не пропустити новоутворень і вберегти тебе від серйозних проблем зі здоров’ям.

anna777

Автор не додав іинформацію про себе

Отправить ответ

Войти с помощью: 
avatar
  Subscribe  
Notify of