Здоров’я починаєш цінувати тоді, коли організм починає давати «збої». Наприклад, складно думати про здоров’я свого серця, коли його не відчуваєш. І тільки при перших неприємних відчуттях в моторі серцево-судинної системи постає питання: що я можу зробити для свого здоров’я? Те ж стосується будь-якого органу, де є будь-які відхилення від норми.

Безумовно, кожен чув про здоровий спосіб життя, про принципи якого ми згадуємо при перших проблемах зі здоров’ям. Але з чого почати? Що я можу зробити для свого здоров’я прямо зараз?

 1. Зробити зарядку. Фізична активність, мабуть, один з найперших пунктів в здоровому способі життя. Це те, що ми можемо робити для свого гарного самопочуття щодня, не вдаючись до складних технік. На зарядку витрачається не більше 5 хвилин, але користі для здоров’я маса. Тримати м’язи в тонусі можна і не відвідуючи спортзал, просто кожен день роблячи нехитрі вправи, що тренують основні групи м’язів. Тут користь і опорно-руховому апарату, і серцево-судинній системі, і навіть настрою. Отже, п’ятихвилинна зарядка — перший пункт в нашому списку того, що можна зробити для свого здоров’я вже сьогодні і прямо зараз. До речі, надзвичайно корисно розминатися і протягом дня, особливо якщо для трудової діяльності характерна статичність.
 2. Випити склянку чистої води. Основний субстрат нашого організму — вода, саме тому так важливо дотримувати питний режим. Думки фахівців варіюються, але усереднені показники для підтримки водного балансу організму — 1,5-2 літра чистої води. Також кількість необхідної рідини залежить від віку і ваги. Але питання про воду-який потрібно зробити її для свого здоров’я-кип’ятити чи ні? Без кип’ятіння у воді можуть бути присутніми всі корисні речовини, але і паразити теж, наприклад, лямблії. Хороший варіант для того, щоб зробити сиру воду придатною для пиття — довести її до температури близько 80-90 градусів, але не чекати закипання.
 3. Довго пережовувати їжу і позбутися від перекусів. Для оптимального травлення кожен шматок необхідно пережовувати близько 30 разів, а перерва між прийомами їжі зазвичай становить не менше 3-4 годин. Чому потрібно довго жувати і перетворювати для шлунка їжу в кашку? Просто саме так і повинно здійснюватися в нормі травлення. В іншому випадку їжа просто не перетравлюється нормально. Так, це означає, що доведеться вважати жувальні рухи, тому що багато хто звик їсти наспіх і абияк. Але почуття легкості, відсутність тяжкості в шлунку приємно винагородять за праці. Є ще один плюс — їжа довше затримується в роті, і мозок вважає, що він отримує більшу її кількість. Звідси вирішення проблеми переїдання.
  Також потрібно уникати перекусів, щоб не змушувати травну систему надмірно працювати. Всім нам необхідний відпочинок після роботи. Так і з органами травлення: якщо надмірно обтяжувати, це погіршить їх стан і якість роботи. Таким чином, наступне, що можна зробити для свого здоров’я вже сьогодні — довго жувати їжу і замість перекусів пити чисту воду.
 4. Прогулятися півгодини пішки. З розвитком транспорту багато людей просто розучилися ходити пішки і їздять в “булочну”, хоч і не на таксі, але на особистому авто. На щастя, так чинять не всі, однак незаперечний факт -у сучасної людини недолік рухової активності. Це не означає, що з сьогоднішнього дня потрібно починати пробіжки. Почніть з прогулянок пішки. Свіже повітря, крок середньої швидкості приємно порадують ваш організм, особливо якщо увійдуть в систему.
 5. З’їсти зубчик часнику або трохи ріпчастої цибулі за обідом. На Русі їжа завжди була неабияк приправлена природними антибіотиками, що містять фітонциди — часником, цибулею. Сучасна людина розучився їсти ці надзвичайно корисні для здоров’я продукти без термічної обробки. І дуже навіть даремно! Велика кількість вітамінів, природних антибіотичних речовин міститься в цибулі і часнику. Крім того, часник чистить судини, виводить низкоплотный холестерин. Так, часом важко кинути виклик світу, побоюючись збентежити оточуючих запахом цибулі і часнику. Але проблема запаху вирішувана, а здоровий спосіб життя важливіше того, що хтось запідозрить вас у вживанні часнику і засудить.
 6. Обмежити час перебування в мережі Інтернет, робити перерви в роботі за комп’ютером кожні 30 хвилин. Інтернет знижує імунітет, як пишуть останні дослідження. І справа тут не в самому Інтернеті, а в зловживанні ним. Так само можна сказати, що надмірний перегляд телевізора знижує імунітет. Все те, в чому ми втрачаємо міру, звертається на шкоду. Проведіть експеримент, як ви будете почувати себе при обмеженні перебування в Мережі до 30 хвилин в день? Звичайно, для тих, чия робота безпосередньо пов’язана з Інтернетом це зробити нереально, тоді встановіть свій ліміт, поставте на телефоні нагадування про 5-хвилинних перервах і не затягуйте з паузами після його сигналу.
 7. Загартовуємося: облити ноги холодною водою. Всі чули, що обливання холодною водою дуже корисні. Обливатися холодною водою рекомендують навіть з грудного віку. Загартовування холодною водою-це те, що ми можемо робити для свого здоров’я щодня, витрачаючи мінімум часу і коштів, але надаючи величезну допомогу імунітету. Тепличні умови комфорту, в яких більшість з нас живе, згубно позначається на стійкості організму до різних інфекцій. Обливання холодною водою наближають нас до природи, мобілізуючи захисні функції організму. Але обливання необхідно починати поступово, або з кожен днем знижуючи градуси, або рухаючись від низу до верху. Наприклад, сьогодні можна облити холодною водою тільки ноги, завтра рухатися вище. Ті, хто практикують обливання, відзначають після такої водної процедури прилив сил, бадьорості і гарного настрою. Отже, 7 місце в нашому списку — обливання холодною водою.
 8. Приготувати корисну вечерю для всієї родини . Зайве говорити, що правильне харчування — запорука здоров’я, це розуміють всі. В рамках цієї статті не опишеш всі принципи правильного харчування. Можна лише звернути увагу на те, що потрібно уникати смаженого, копченого, сильно солоного, обробленого м’яса (сосиски, ковбаса, фабричні пельмені тощо), шкідливих кондитерських солодощів, продуктів швидкого приготування, газованої води і інших шкідливих продуктів. Ми цілком можемо прибрати з наших столів те, що дійсно шкідливо. Це просто необхідно зробити для свого здоров’я. Також корисно іноді замінювати звичні чай і каву трав’яними настоями, наприклад, м’ятою або ромашкою.
 9. Брати тайм-аут в думках. Попередні пункти стосувалися виключно фізичного здоров’я. Тут же ми звернемося і до психологічного, оскільки дуже багато захворювань відносяться до психосоматичних — тобто хвороби тіла під впливом психіки. Ми весь час кудись поспішаємо, постійно про щось думаємо, голови сучасних людей наповнені часом непід’ємний вантажем думок про справи, про новини та інше. У такій обстановці шквалу інформації людині життєво необхідно зупинятися і робити перерви в думках. Повертаючись в стан тут і зараз, ми розуміємо, що ні про що не думати неможливо. Корисно концентруватися на чомусь одному, наприклад, на думці, що зараз мій розум мовчить і тим самим очищається. Такі хвилинні, навіть 30-секундні перерви нададуть неоціненну допомогу внутрішньому психологічному стану, а значить і здоров’ю в цілому. Рекомендуємо також «Як стати щасливішими?»>>>
 10. Лягти спати не пізніше 10 години вечора. Справа в тому, що дуже важливий сон до півночі. Лягаючи спати до 12 години ночі, ми забезпечуємо собі повноцінний відпочинок, оскільки сон в цей час найбільш ефективний. Багато фахівців стверджують,що до півночі 1 годину сну прирівнюється до 2 годин. Це пов’язано з біоритмами організму. Погодьтеся, дуже добре поспати всього дві години, а виспатися на цілих чотири! Організовуючи якісний нічний сон, ми дбаємо про здоров’я всього організму. Отже, останній пункт в нашому списку того, що можна зробити для свого здоров’я — добре висипатися.

Звичайно, не варто відразу починати робити абсолютно все. Крайнощі організму шкідливі, а ось поступове включення в життя принципів здорового способу життя принесе тільки позитивні ефекти. Ви можете вибрати для себе кілька найбільш легко здійсненних пунктів і почати діяти вже сьогодні, прямо зараз.

Отправить ответ

Войти с помощью: 
avatar
  Subscribe  
Notify of