Ваш газон на дачі весь переритий кротами і про красивий ландшафт доводиться тільки мріяти? Порятунок є! Дізнайтеся, як позбутися кротів на дачі.
З КИМ МАЄМО СПРАВУ
Звідки взагалі беруться ці звірята на дачі? Справа в тому, що живляться вони здебільшого дощовими черв’яками, яких дуже багато в родючій землі будь-якої садової ділянки. Таким чином, кількість кротів безпосередньо залежить від кількості дощових черв’яків і, відповідно, родючості грунту.

Кроти не є повністю сліпими, проте бачать дуже і дуже погано. Ці невеликі звірки відрізняються досить великими лапами з великими кігтями, які допомагають ефективно рити підземні проходи. Більшу частину життя вони проводять під землею, створюючи систему ходів і тунелів. Періодично вони вибираються на поверхню, від чого утворюються земляні горбки, які псують зовнішній вигляд ваших клумб і газонів.

Ці тварини можуть не тільки зіпсувати зовнішній вигляд ділянки, але і завдати істотної шкоди деревам і чагарникам. Вони не їдять коріння або цибулини, але при цьому можуть рити землю навколо коренів, утворюючи пустоти, із-за яких дерева перестають отримувати достатнє харчування і гинуть.

З-за їх активної підземної життєдіяльності можуть також виникнути проблеми з рулонними газонами. Вони пошкоджують дерен і позбавляють його живлення, що призводить до пожовтіння і засихання трави.

ЯК ПОЗБУТИСЯ КРОТІВ В ГОРОДІ

Для боротьби з кротами багато садівники використовують ультразвукові відлякувачі. Чим більше площа вашої ділянки, тим більше відлякувачів вам знадобиться. Ці прилади потрібно увіткнути в землю (уважно дивіться в інструкцію, на яку саме глибину). Для людини і домашніх тварин цей ультразвук нешкідливий і зовсім не помітний. Зате на підземних жителів він діє безвідмовно! Всього кілька днів, і проблема буде вирішена.

Не варто використовувати такі методи, як бите скло (деякі вважають розумним зарити його під землю, сподіваючись принести шкоду кротам таким чином), капкани, пастки і різні хімікати. По-перше, це негуманно. А по-друге, може порушити екологічну рівновагу у вашому саду.

ЯК ПОЗБУТИСЯ КРОТІВ НАРОДНИМИ ЗАСОБАМИ

Можна спробувати позбутися кротів на ділянці з допомогою «дідівських» методів. Наприклад, вставити шланг з водою в нірку. Цей спосіб допомагає вигнати шкідників з насидженого місця. Але ніхто не гарантує, що через пару днів не почнеться нове нашестя цих звірків.

Спробуйте також посадити на ділянці більше нарцисів, календули і часнику. Ці рослини відлякують кротів.

І, нарешті, один із старих перевірених способів – це обприскування грунту розчином касторової олії. На 4 л води візьміть 200 мл касторової олії і пару столових ложок рідкого мила. Полийте розчином місця проживання кротів. Удачі в боротьбі з шкідниками!

Отправить ответ

Войти с помощью: 
avatar
  Subscribe  
Notify of