Нас ніколи цього не вчили, і тим не менш існують правильні техніки збору листя, з допомогою яких ви впораєтеся з цим захоплюючим заняттям швидше і витратите менше сил. Розповідаємо, як потрібно це робити.

ЧИ ПОТРІБНО ВЗАГАЛІ ЦЕ РОБИТИ

Так ось, в яких випадках:
1.Не варто залишати опале листя під деревами та чагарниками..
2.Не можна залишати листя, якщо сад перехворів паршею, борошнистою росою, грибковими та іншими хворобами, збудники яких залишаються на листках. Такі листки бажано спалити, інакше збудники захворювань залишаться і в компості, і на вашій ділянці.
3.Якщо у вас на ділянці гарний газон, його потрібно очищати від опалого листя, інакше в наступному сезоні вас чекають лисини.

ЗАЧЕКАЙТЕ, ПОКИ ЛИСТЯ ОПАДЕ

Не треба квапити природу. Якщо тільки ви не хочете скинути вагу або заспокоїти нерви (трудотерапія чудово допомагає), то дочекайтеся, поки листя опаде. Інакше безглуздо повторювати одну і ту ж процедуру кілька разів.

ПОДУМАЙТЕ ПРО СВІЙ КОМФОРТ

Перш, ніж приступати до цього приємному, але трудомісткого процесу, одягніться правильно. Не забувайте про рукавиці, заготовте мішки для збору листя. Не забувайте про поставу, треба стояти прямо і часто міняти руки, інакше болі в руках і попереку забезпечені.

ВИКОРИСТОВУЙТЕ ПРАВИЛЬНИЙ ІНСТРУМЕНТ

Забудьте про важкі залізні граблі з короткими гострими зубцями, вони не для збору листя. Якщо ще не купили, то просто необхідно придбати пластикові граблі з довгими еластичними зубцями і широкою робочою поверхнею. Крім іншого, в них листя не застряють, так що працювати буде набагато зручніше. Не економте на своєму здоров’ї.

ПРАЦЮЙТЕ З ПІДВІТРЯНОГО БОКУ

Сгрібайте листя по напрямку вітру. Він буде допомагати вам у роботі. Якщо ви будете працювати проти вітру, то кожен його порив буде здувати листя назад, і вам доведеться проробляти одну і ту ж дію кілька разів, а це втомлює.

СГРІБАЙТЕ РЯДАМИ

Розділіть газон на секції. Якщо згрібати все листя в центр галявини, ви будете постійно бігати туди-сюди, витрачаючи зайву енергію, і в результаті швидше втомитесь. Замість цього візуально розділіть газон на квадрати і сгрібайте рядами кожний квадрат, рухаючись вперед-назад. Так ви заощадите час і сили.

ЗБИРАЙТЕ ВІДРАЗУ

Не створюйте великі купи листя, інакше збирати буде складніше. Приготуйте заздалегідь мішки і робіть маленькі купки, щоб відразу прибирати їх. Вітер часто роздуває вже зібрані листя, і вам доведеться збирати їх по-новій. А на це не залишається ні сил, ні часу.
ДЛЯ ВЕЛИКИХ ДІЛЯНОК ВИКОРИСТОВУЙТЕ ПИЛОСОС

Якщо ділянка дуже велика, подумайте про спеціальний пилосос для збору листя. Такі пилососи також допомагають збирати листя під чагарниками, на асфальтованих доріжках та в інших місцях, де це важко зробити за допомогою граблів.
НЕ ЗАБУВАЙТЕ ПРО ГАЗОНОКОСАРКИ

Якщо листя на ділянці небагато, можна використовувати звичайну газонокосарку. Леза просто подрібнять листя, і вам не потрібно буде збирати їх зовсім. Нехай вони служать природним добривом для газону.
СГРІБАЙТЕ ЛИСТЯ ДО ТОГО, ЯК ПІДЕ ДОЩ

Нескладно здогадатися, що після дощу листя стають слизькими і важкими, злипаються й ускладнюють процес, так що намагайтеся очищати газон в суху погоду.

Отправить ответ

Войти с помощью: 
avatar
  Subscribe  
Notify of