З тим, що ці комахи приносять користь, ніхто сперечатися не стане, але не можна дозволяти їм “господарювати”! Якщо заведуться чорні мурахи, вони стануть розводити на садових рослинах тлю, з цієї причини потрібно обмежувати їх чисельність.

Мурахи, уподобали яблуню, можуть сильно знизити врожай або зовсім знищити дерево. В основному вони ведуться під час весняного сокоруху, або в період дозрівання врожаю. Молоді пагони і яблука, для них одне з улюблених ласощів. Але страшніше за все для дерева, якщо з допомогою мурах, на листках яблуні заведеться попелиця – це своєрідні «корови» мурашок, дають їм солодкі виділення. Щоб запобігти цю неприємність, потрібні надійні методи, ефективні проти обох напастей.

Мурахи на яблуні – препарати та народні зілля

У лісі, діяльність цих комах, має величезне значення, вони своєрідні санітари, але в саду їх діяльність необхідно обмежити, так як крім користі вони здатні завдати чималої шкоди. Вони можуть пошкодити слабкі пагони, здатні завдати шкоди дереву, при сильному поширенні можуть знищити врожай.

Користь чи шкода?

Якщо ви на яблуні (неважливо молодії чи старій), виявили навіть невелика кількість мурашок, то необхідно терміново щось робити. Поява мурах – сигналізує про швидку появу попелиці, вони пошкоджують плоди і молоді бруньки. Крім того, в харчуванні мурахи використовують останки загиблої попелиці, сік плодів. Вони розводять тлю, вкривають взимку її личинки від холоду, а з настанням тепла знову виносять їх годуватися. При великому зараженні дерева мурахами, напевно через кілька тижнів ви виявите ще й тлю.

ВАЖЛИВО! Якщо ви виявили рудих мурашок, то турбуватися не варто, вони корисні в саду, винищуючи шкідників, не розводять тлю і знищують чорних мурашок.

Захист у весняний період

Терміни появи мурах на деревах, поєднується з набуханням бруньок або це відбувається восени, під час дозрівання врожаю. Навесні обробляють два рази, від мурах і шкідників – перед набуханням бруньок і при формуванні бутонів (до початку цвітіння). Обробляють дерева у весняний період не тільки від мурах, одночасно проводять обробку від бактеріальних інфекцій. Для цього застосовують 3-4% розчини залізного купоросу. Під час формування бутонів, яблуню обробляють від грибів 1-2% бордоською сумішшю. В якості фунгіцидів та інсектицидів використовують склади:

• Карбофос — 1%;

• Скор — 0,15-0,2%;

• Топаз — 0,3-0,4%;

• Хлорофос — 0,3%;

• Децис — 0,5-0,6.

Боротьба з мурахами

Різні відлякуючі пристрої, краще розмістити на ділянках, де мурашок поки мало, приміром, ще на здорових яблунях, при першому виявленні шкідників або на слабо уражених деревах. На стежках і в місцях великого скупчення, краще використовувати пастки, призначені для мурашок, тварини будуть у безпеці і інші комахи не постраждають.

Народні способи

У народі вже давно знають способи, що допомагають знищити мурах на яблуні, не пошкодивши майбутнього врожаю і дереву:

1. Одним з результативних способів винищити комах є склад, змішаний з чорного мила, карболки і гасу. Мило і карболова кислота знищують мурашок, а гас додатково їх відлякує. Для приготування необхідно взяти 10 ст. л. гасу, змішати його з 30 г карболки і додати туди 4 шматка чорного мила, все розводять в 10 л води. Розчин використовують для обприскування мурашиних куп, або їм обробляють стовбур і крону дерева. Після 2-3 обробок комахи підуть з дерева;

2. Можна обмежити шлях для комах, що через час змусить їх піти з цієї території. Стовбур змащують дьогтем у вигляді кільця в декількох сантиметрах від грунту. Запах смоли неприємний для мурашок;

3. Захистити дерево від навали можна, з допомогою металевого кільця. Його необхідно щільно надіти на стовбур дерева, щоб мурашки не змогли пролізти під ним;

4. Простіше всього використовувати спеціальний клей, ним покривають підставу стовбура. До цієї операції, бажано стовбур щільно обмотати мотузкою або тканиною, щоб не було зазорів. Обмотка потрібна ще й для того, щоб на стовбур не потрапив клей;

5. На гілці яблуні підв’язують ємності з солодкою водою, верхній край потрібно обмазати варенням або сиропом;

6. Велику небезпеку представляють мурахи на яблуні, якщо вони зроблять гніздо в коренях. Знищують їх негашеним вапном, ним обсипають житла комах і добре поливають водою. Після цього можна біля дерева розкласти полин, запах цієї рослини відлякує шкідників;

7. Стовбур дерева обмазують сумішшю сажі та лляної олії, чи можна надіти на нього ловчий пояс, насичений липкою сумішшю;

8. Щоб відлякати мурах від дерева, навколо нього висаджують цибулю, запах цієї культури відлякує комах.

Принцип дії пасток для мурашок, полягає не тільки в знищенні одиничних комах, важливо ще те, що не встиг померти шкідник заносить отрута всередину мурашника, так гине більше комах. Контактні інсектициди, винищують виключно робочих мурашок.

В дуплі або коренях

Якщо ви виявите дупло, неважливо чи є в ньому мурахи чи ні, потрібно відразу зняти з нього гнилу деревину і закрити. Витягнуту з дупла потерть, в якій можуть бути комахи, заливають окропом. Перед закладенням дупло обробляють Мурахоїдом або подібними засобами, що містять Діазинон.

Усередині стовбура або під корою

Якщо в таких місцях завелися мурахи, значить, вони пролізли через пошкодження кори, і напевно деревина на цій ділянці трухлява. Треба зробити, як і при виявленні дупла.

УВАГА! Бажано при цьому використовувати інсектициди, необхідно залишити для мурашок шлях назовні, так їх буде простіше знищити. Адже трупи комах всередині дерева, або під його корою напевно не принесуть користі, вони почнуть розкладатися і погіршать стан деревини.

Після цього виконують роботи по:

1. Видалення з дупла або тріщини зіпсованої деревини;

2. Обробки пошкоджених ділянок антисептичними засобами;

3. Повного висушування пустот;

4. Заделыванию травмованих місць, використовуючи монтажну піну, дерев’яну пробку, садовий вар та інших способів в залежності від габаритів дупла.

Способи профілактики

Присутність спіднички з фольги на стовбурі з гострим краєм – надійний бар’єр для мурашок. Тільки необхідно переконатися, що між стовбуром дерева і матеріалом не залишилося зазору або щілини. В першу чергу виконують очищення від кори мертвої кори і деревини, промащують її пластиліном або глиною для щільного прилягання захисної спіднички. Використання ловчих поясів з клейкою обмазкою, вбереже дерево від нашестя мурашок і появи попелиці. Пояс кріплять на стовбурі яблуні, на висоті 60-80 см від поверхні грунту, пастку необхідно регулярно замінювати.

Отправить ответ

Войти с помощью: 
avatar
  Subscribe  
Notify of