З приходом осені дачникам можна приступати до обрізання плодових дерев.
Своїми секретами з кореспондентом ГолосUA поділилися досвідчені садівники і бувалі дачники.
За словами садівників, обрізка плодових дерев виконується, як правило, з кінця серпня й до перших заморозків.
Початок листопада означає, що дерева переходять в період спокою. Поживні речовини, що накопичилися за літній період у верхній частині крони, переміщуються в нижні частини дерева – основні скелетні гілки, штамб, корінь. Це означає, що можна приступати до обрізання плодових дерев восени. Порівняно з весняною обрізка плодових дерев восени повинна бути більш щадною і обережною, щоб не послабити дерево надто інтенсивної обрізанням.
Досвідчені садівники рекомендують враховувати, що головним завданням при обрізці плодових дерев восени є санітарна функція. Перед приходом зими дерево необхідно позбавити від старих, пошкоджених гілок і гілок, в яких «гніздяться» шкідливі комахи і різні хвороби.
Всі гілки, уражені грибком, лишайником та інше, треба безжально видаляти. Дерево також позбавляють від переплетених гілок і гілок і від зайвої порослі. Таким чином створюються умови для кращої вентиляції і освітлення крони.
У старих та хворих дерев видаляють сухі вершини і засохлі гілки зрізують їх з частиною живого дерева або у самої підстави. Уражені гілки спилюють повністю, або частково — до здорового місця.
Особливу увагу дачникам слід звернути на пагони у кроні дерев. Це пагони, відрослі від стовбура під гострим кутом або ростуть прямо вгору. Допускати їх розростання не можна, оскільки вони загущують крону. При сильному вітрі ці слабкі гілки можуть обламатися і утворити рвану рану, скол на дереві, що може привести до захворювання дерева. В цілому позбавлення від слабких, погано розвинених відростків істотно підвищить врожайність на наступний рік.
Треба знати, що зроблені зрізи негайно обробляються антисептичними препаратами і замазують садовим варом або олійною фарбою.
Садівники радять проводити обрізку плодових дерев восени в наступному порядку: спочатку видаляються великі всохлі і зламані гілки, що ростуть усередину крони; потім вирізається найбільш слабка гілку з близько зростаючих або труться один об одного; потім зрізаються зростаючі вгору або під гострим кутом гілки; всі рани та пошкодження обробляються і замазують садовим варом або олійною фарбою; зрізані пошкоджені гілки бажано спалити.
Досвідчені дачники рекомендують молоді дерева обрізати раз на рік, поки не буде сформована крона. Пагони видаляють, залишаючи на стовбурі кілька основних, рівномірно розподілених гілок. Для дорослих дерев, проріджування виконують раз на два-три роки, видаляють пагони, що ростуть усередину крони, вниз, йдуть під гострим кутом вгору і переплітаються один з одним.
Найкращий період для обрізання дерев – за кілька днів до молодика, найкращий варіант – при убутному Місяці, поганий варіант – коли Місяць молодий і дуже поганий – за кілька днів до повного місяця.

 

 

Отправить ответ

Войти с помощью: 
avatar
  Subscribe  
Notify of