Loading Posts...

Коли діти починають спати всю ніч

Коли діти починають спати всю ніч
Коли діти починають спати всю ніч

При появі в сім’ї новонародженого більшості мам доводиться забути про спокійне нічному сні. Це відбувається з кількох причин. По-перше, тому що дитина і мама сплять дуже чуйно, і будь-який найменший шерех перериває процес сну. По-друге, тому що діти прокидаються, щоб їх погодували. А в-третіх, тому що є такі діти, які переплутали день і ніч. Вдень вони більше сплять, а вночі – сплять.

Всі батьки мріють про той час, коли їх малюк буде спокійно спати всю ніч і дуже цікавляться, ну коли ж це вже станеться? А відбувається це у кожної дитини по-різному. Все залежить від того, з якої причини немовля не спить вночі, що є основною проблемою.

Особливості дитячого сну в залежності від віку

В перший місяць життя сон дитини займає приблизно вісімдесят відсотків часу доби. З кожним місяцем період неспання поступово збільшується.

Дитина може спати дуже міцно тільки протягом однієї години. Через цей час фаза сну вже не така глибока і малюк може легко прокинутися, якщо він зголоднів або скучив за мамою. При такому поверхневому сні будь-який голосний звук, крик, стук може розбудити малюка.

Педіатри рекомендують привчати дитину до сторонніх звуків. Коли він спить, не варто зовсім вимикати звучну музику або телевізійну програму, а тим більше розмовляти пошепки й ходити навшпиньки.

Привчати дитину до різних звуків можна за допомогою колискових пісень або класичної музики, під яку дитина буде засинати. Це можуть бути спокійні дитячі пісеньки на аудіозаписах. Проводячи таку роботу, вже через п’ять – шість місяців дитина не буде так реагувати на звуки, і сон стане міцним.

Під час міцного й спокійного сну малюк відпочиває, розслабляється і росте. Після повноцінного нічного відпочинку в дитини гарний настрій і апетит, він із задоволенням навчається новим умінням і грає. А це показник формування здорової нервової системи.

По якості нічного сну всіх дітей можна умовно розділити на певні групи:

Більшу частину нічного часу дитина не спить. Найчастіше у новонароджених це буває із-за тривалого денного сну. Чим старше дитина, тим причини можуть бути серйознішими. Наприклад, до тримісячного віку йде адаптація травної системи малюка, і дуже часто виникають причини з газиками в животі, які заважають спокійно спати. У віці після трьох місяців починаються проблеми з появою зубів. Болючість їх прорізування – це теж одна з причин.

У дитини переривчастий і неспокійний сон. У більшості новонароджених порушений м’язовий тонус тіла, тому під час сну вони будять себе випадковим рухом ручки або ніжки.

Малюк прокидається тільки на годування. Грудне молоко швидко засвоюється в животику новонародженого, тому він часто хоче їсти. А заснути з бурчанням в животі не завжди виходить.

Немовля спить на протязі всієї ночі. Це явище дуже рідкісне і не всіма фахівцями вважається позитивним моментом. Дитячі лікарі вважають, що дитину необхідно годувати в нічний час.

В залежності від цих умовних груп, можна отримати індивідуальні рекомендації щодо міцного нічного сну.

Як спить ваша дитина?

Коли діти починають спати всю ніч

Дитина-сова: не спить вночі, вдень спить

Якщо тривалість нічного неспання в рази перевищує денний, то в цьому винні самі батьки. Не варто дозволяти дитині спати протягом всього дня. З малюком потрібно проводити більше часу, відволікати його від сну розмовами, іграми. Кімната повинна бути світла, а не затемнена.

У вечірній час бажано приймати ванну з настоєм череди або ромашки. Ванна розслабляє тіло дитини і сприяє міцному сну. Зверніть увагу на перших порах, яка реакція малюка на присутність цих трав. Немає алергії, не турбує що-небудь дитини. Дотримуйтесь суворий температурний режим. Вода для купання повинна бути в межах тридцяти семи – тридцяти восьми градусів. Весь вечірній ритуал повинен сприяти розслабленню, а не порушення. Наприклад, спокійна колискова – розслабить, а нова яскрава іграшка – приведе в стан збудження.

Для особливо активних немовлят є старий перевірений спосіб для хорошого сну – це сповивання. Якщо дитині це не подобається, і він спить спокійніше в распашонці і повзунках, то, будь ласка. Обов’язково враховуйте індивідуальність вашої дитини, прислухайтеся до його бажань. Суворих правил для немовлят не існує.

Малюк спить міцно, але іноді прокидається

Якщо у дитини переривчастий нічний сон, то, швидше за все, причина ця тимчасова. Найчастіші причини – це кишкові коліки, прорізування зубів, переповнений підгузник або незручні постільні приналежності.

Для міцного нічного сну необхідно у вечірній час обов’язково провітрювати приміщення, в якому буде спати дитина. Важливо підтримувати нормальну вологість повітря в квартирі.

Однією з поширених причин порушень дитячого сну є переведення дитини на штучне вигодовування. Мамина груди була для малюка символом спокою, а коли його позбавили цього, то сон став неспокійним. Хоча з часом малюки-ті, хто на штучному міцно сплять всю ніч, не прокидаючись.

anna777

Автор не додав іинформацію про себе

Отправить ответ

Войти с помощью: 
avatar
  Subscribe  
Notify of