Для кожної дитини мама – найрідніша і незамінна людина. І це цілком природно, адже саме з мамою дитина проводить більшу частину свого часу. Але іноді така прихильність буквально пов’язує маму по руках і ногах: дитина протягом усього дня ходить за нею хвостиком, і для матері стає проблематичним відлучитися по справах навіть на 5-10 хвилин, не кажучи вже про похід в магазин. Кожен догляд мами для дитини стає трагедією, і, не дивлячись на вмовляння і обіцянки, все закінчується примхами і плачем. Що ж робити батькам у такій ситуації?

Перш ніж щось робити, мама повинна зрозуміти, що в такій прихильності малюка до мами є певні причини. І для того щоб не тільки встигати все по дому разом з дитиною, але і знаходити час для відпочинку, необхідно в цих причинах розібратися.

Чому малюк боїться відпускати маму?

У числі причин, за якими дитина не хоче відпускати від себе маму і починає капризувати і плакати, можуть бути наступні причини:

Страх небезпеки
Дитина з самого народження завжди відчуває поруч маму: протягом усього дня, і навіть уві сні. Тільки поруч з мамою малюк відчуває себе в безпеці. А якщо мама кудись іде, це відчуття безпеки у дитини втрачається. Оточуючий світ безмежний для малюка, і пізнавати його самостійно дитина ще не в змозі. Тільки з мамою дитині нічого не страшно.

Страх бути кинутим

Страх бути кинутим

Деякі батьки у виховних цілях ведуть себе неприпустимо, застосовуючи фрази типу: «Будеш вести себе погано – я піду і залишу тебе одного!» При такому підході, чи варто дивуватися, що дитина щоразу відчуває глибокий стрес, коли мама кудись іде. Адже дитина все дуже добре запам’ятовує, і боїться, що батьки насправді назавжди його кинуть. До того ж такий страх буде відвідувати малюка після кожного, навіть несуттєвого, проступку – дитина буде боятися з необережності зробити щось погане, щоб тільки мама його не покинула.

Тісний взаємозв’язок між мамою і дитиною
Не тільки мама відчуває стан свого малюка: дитина теж дуже гостро реагує на всі мамині переживання і зміни настрою. Наприклад, якщо мама знаходиться в стані стресу (не важливо — сімейних, фінансових чи інших причин), то дитина, завжди знаходиться поруч з мамою, це її стан розділить – теж стане неспокійним і буде вередувати по дрібницях.

Недолік уваги
Багато мам здивуються, дізнавшись про таку ймовірну причину, адже вони і так весь день проводять з дитиною. Проблема в даному випадку полягає в тому, що фізично мама поруч, але вона не займається з дитиною необхідне для нього час. Мама може бути в одній кімнаті з малюком, але при цьому розмовляти по телефону, дивитися телевізор або спілкуватися з кимось через Інтернет. А дитина наданий самому собі, і йому не вистачає спілкування та ігор з мамою. І природно дитина буде ходити за мамою буквально по п’ятах, намагаючись хоч якось компенсувати брак уваги і любові.

Малюка щось турбує
Одна з найпоширеніших причин примх — нездужання внаслідок хвороби. Дитина гостро потребує материнської турботи, особливо в період хвороби (періоди прорізування зубів, біль у животі, застуди, що супроводжується підвищенням температури і ін).

Як подолати зайву прихильність

Як подолати зайву прихильність

Розібравшись з причинами, можна вживати низку заходів по їх усуненню. Ось деякі рекомендації для батьків малюка, прислухаючись до яких, можна домогтися того, щоб дитина зміг хоча б на деякий час залишатися без мами:

Частіше залишати дитину з родичами. Чим більше дитина буде спілкуватися зі своїм батьком, бабусями і дідусями, тим непомітніше для нього буде мамине відсутність.
Завжди стримувати обіцянку. Пообіцявши дитині, що мама повернеться через 10 хвилин, необхідно стримати слово. Якщо мама запізниться, то дитина почне переживати і наступного разу відпустити маму йому буде важче.
Не можна йти так, щоб дитина цього не знав. Малюк може просто втратити маму, і сильно злякатися. Необхідно перед відходом завжди ставити дитину до відома, що мамі потрібно вийти ненадовго.
Збільшувати час відсутності поступово. Не можна кидати дитину одну надовго, перший час відсутності мами не повинні перевищувати 5 хвилин. Кожен раз час відсутності можна збільшувати, але не більше ніж на 5-10 хвилин.
Приділяти дитині належну увагу. Важливо не просто бути присутнім, а займатися з малюком, грати в рухливі і розвиваючі ігри. Ну і звичайно потрібно частіше обіймати і цілувати дитину, щоб дитина знала, що батьки її люблять. І найважливіше: ніколи не можна лякати дитину тим, що батьки кинуть його з-за поганої поведінки.
Головне – проявити терпіння. Незабаром дитина зрозуміє, що мама йде ненадовго, і що мама завжди буде повертатися, не дивлячись ні на що. Якщо ж при всіх вжиті заходи дитина все одно ніяк не залишається один, то мамі доведеться навчитися виконувати всі домашні справи разом з ним. А здійснення покупок можна поєднати з прогулянкою на свіжому повітрі. При такому підході з малюка вже точно виросте справжній помічник, який завжди готовий прийти мамі на допомогу!

Чому дитина не відпускає від себе маму? Як навчити його це робити? (відео)

Отправить ответ

Войти с помощью: 
avatar
  Subscribe  
Notify of