Loading Posts...

Чому жінкам потрібно більше спати, ніж чоловікам?

Не дарма ми вимикаємо будильник кілька разів

Жіночий мозок влаштований складніше

Чому жінкам потрібно більше спати, ніж чоловікам?

Якщо вірити торішнім висновкам британських вчених з Центру дослідження снів при університеті в Лафборо структура нейронних зв’язків мозку жінки складніше чоловічий. З цієї причини ми від природи схильні до багатозадачності і є куди більш гнучкими у прийнятті рішень. Однак все це призводить до колосального витраті енергії і годинник сну, які необхідні для заповнення сил, непорівнянні з чоловічими витратами. Це не означає, що представники сильної статі більш ледачі або загальмовані. Просто жінкам необхідно як мінімум на 20 хвилин довше «перезавантажуватися» в ліжку. І це доведено!

Жінки сильніше страждають від недосипу

Чому жінкам потрібно більше спати, ніж чоловікам?

Ще один науковий висновок англійських психіатрів з Лафборо: жінки важче чоловіків переносять неякісний сон — стають страшенно дратівливими, похмурими і депресивними. В купе з більш вразливою нервовою системою це призводить до нових порушень сну! Порочне коло замкнулося. Ще один негативний наслідок — якість нічного відпочинку може позначитися на згортання крові і, як наслідок, привести до закупорки судин. Чоловіча кровоносна і нервова системи в цьому відношенні більш міцні і не реагують на брак сну настільки чуйно.

Нічний сон впливає на розумову діяльність

Чому жінкам потрібно більше спати, ніж чоловікам?

Ще один міжнародний експеримент. Кропіткі вчені Інституту Макса Планка в Мюнхені проаналізували моделі сну 160 дорослих, щоб дізнатися, як це впливає на інтелектуальні здібності. Фокус дослідження був зроблений на, так зване, «сонне веретено» — період активності мозку в повільній фазі сну, яка не супроводжується сновидіннями. Виявилося, що чим більше і триваліше «веретено», тим вище показник IQ… у жінки! А ось у чоловіків подібної закономірності виявлено не було. Іншими словами: щоб добре і швидко міркувати, необхідно зробити сон важливим IQ-ритуалом.

anna777

Автор не додав іинформацію про себе

Отправить ответ

Войти с помощью: 
avatar
  Subscribe  
Notify of