Як нічні прийоми їжі впливають на вагу і наше самопочуття?

У 21 столітті ми намагаємося більш усвідомлено підходити до проблеми зайвої ваги: регулярно займаємося спортом, сторонимся простих вуглеводів, намагаємося їсти більше овочів і фруктів. Але навіть ті, хто дуже ретельно ставиться до свого харчування, часто дозволяють собі одну маленьку слабкість — пізня вечеря. А адже саме ця похибка в ретельно продуманому меню може стати фатальною. Невипадково багато радянських дієт пропагували одну просту істину: не їсти після 18: 00. Це правило не універсально, але вченими дійсно доведено, що саме переїдання в нічні години веде до істотного набору ваги.

Більшість зривів з дієти трапляється саме ввечері. Цьому є три причини:

  1. Фізіологічна, або, простіше кажучи, недолік їжі протягом дня.
  2. Прихований голод. Незбалансоване харчування протягом дня призводить до нестачі поживних речовин в організмі.
  3. психологічний, коли ми просто заїдаємо стрес.

Що відбувається з тілом, коли ви їсте на ніч?

Вночі, як правило, людина спить, організм налаштований на стан спокою, і раптово в шлунок потрапляє яловичий стейк з картоплею фрі і салат, политий червоним вином. Практично заснув кишечник намагається щосили, але, на жаль, не в змозі впоратися з таким обсягом їжі. Їжа не перетравлюється належним чином, не всмоктується в стінки тонкого кишечника, а в товстому — піддається впливу патогенної мікрофлори, що призводить до утворення токсинів. Організм страждає, загальне самопочуття залишає бажати кращого. Більш того, надлишок вуглеводних продуктів у нічний час призводить до високого викиду інсуліну, процес перерозподілу цукру в печінці та жирових тканинах порушується і відбувається відкладення жиру в організмі.

Що відбувається з тілом, коли ви їсте на ніч?Як не допустити нічне переїдання:

  1. Збалансовано харчуватися протягом дня, близько 5 разів.
  2. Урізноманітнити раціон і стежити за кількістю білків, жирів і вуглеводів, макро – і мікроелементів.
  3. Знайти альтернативний спосіб боротьби зі стресом: вечірні прогулянки, спорт, йога, перегляд серіалу (без шкідливих снеків) або лекцій в інтернеті і т. д.

В яких випадках можна їсти на ніч

Не всім потрібно строго обмежувати себе вечорами. Кілька років тому ізраїльські вчені провели дослідження і з’ясували наступне: люди, які щільно вечеряють після 20 годин, часто скидають зайві кілограми швидше, ніж ті, хто віддає перевагу щільно снідати і не їсти після 18 годин.

Що відбувається з тілом, коли ви їсте на ніч?Треба зауважити, що ті, хто вечеряє перед сном, зазвичай пропускають сніданок і їдять не так вже й багато протягом дня. Тобто калорійність пізньої вечері не перевищує енергетичну цінність денного раціону. Простіше кажучи, якщо ви не встигаєте поснідати, то можете пересунути вечеря на кілька годин пізніше без шкоди для фігури. Але важливо пам’ятати, що перед сном корисно їсти продукти з низьким глікемічним індексом (цільнозерновий хліб, каші і зелені яблука), щоб уникнути стрибків інсуліну і спокійно заснути.

Отправить ответ

Войти с помощью: 
avatar
  Subscribe  
Notify of