Loading Posts...

Що потрібно знати, вперше роблячи ботокс в 20+, 30+і 40+

Чи можна поєднувати ін’єкції зі спортом, біоревіталізацією і фейсбілдінгом? Спойлер: так, причому цілком успішно.

Ін’єкції нейропротеина ботокса або, як його називають у світі (хоча нагадаємо, що ця назва не зовсім коректне, оскільки має на увазі під собою конкретну торгову марку), були і залишаються однією з найбільш спірних методик в естетичній косметології. І якщо для професіоналів все досить однозначно, серед непосвячених існує безліч міфів, часом суперечать один одному. Хтось вважає, що робити ін’єкції нейропротеина в 20 років занадто рано, хтось вважає, що після 40 — вже пізно. Обговорюємо найважливіші питання з фахівцем antiage-медицини, лікарем дерматокосметологом Андрієм Вагановим-Дашковым.

що потрібно знати, вперше роблячи ботокс в 20+, 30 + і 40+

У «ботокса» немає віку

Парадигма сприйняття віку в останні роки помітно змінилася. З’явилися і нові дані щодо факторів, що прискорюють появу зморшок. Естетисти і пластичні хірурги все частіше говорять про те, що первинно саме м’язове старіння шкіри. Якщо раніше пальму першості серед негативних факторів віддавали ультрафіолету, потім фактичним змінам на рівні метаболізму і ДНК, то тепер учені прийшли до висновку, що все ж саме робота м’язів є первинними факторами формування зморшок. Тут вся справа особливо будови мімічних м’язів: одним краєм вони кріпляться до шкіри, а іншим – до кістки, створюючи в цій точці посилену резорбцію. Через відсутність опори у м’язів обличчя з часом і виникає птоз м’яких тканин. Хоча ін’єкції нейропротеина в першу чергу є способом профілактики вікових змін, робити їх вперше майже ніколи не пізно. Основне завдання подібних препаратів — вирішити проблему негативної міміки і розслабити м’язи, тим самим загальмувавши розвиток зморшок. Наприклад, опущення куточків рота може вперше дати про себе знати, як в юному віці, так і в більш зрілому — в залежності від того, наскільки пацієнт схильний скептично підтискати губи в силу різних життєвих обставин. Тому якщо раніше фахівці відмовляли пацієнтові, вперше звернувся до них після 55, сьогодні ця планка піднялася до 75 років. Виходячи з анамнезу, я можу призначити ін’єкції і в настільки зрілому віці. Але важливо розуміти, що існує таке поняття, як капітал молодості. Чим раніше звернутися до фахівця, тим більше можна зберегти.

Протипоказань у нейропротеїну менше, ніж вам здається

Нещодавно я чув, що пацієнт моєї колеги сумнівався з приводу «ботокса», оскільки перший час не можна займатися фітнесом, а форму він втрачати не хотів. Це ще одна помилка. Стандартна рекомендація — перші три-чотири години після ін’єкцій зберігати вертикальне положення голови. Це необхідно для того, щоб препарат рівномірно розподілився по м’язі. На тривалий термін виключати з режиму звичне фізичне навантаження в спортзалі немає ніякої необхідності. Виняток варто зробити тільки для перевернутих асан в йозі або вправ, в ході яких сильно напружується і червоніє обличчя. Їх дійсно краще припинити на три тижні після процедури. Також багато хто думає, що не варто поєднувати в одному часовому відрізку ботокс з биоревитализантами. Нібито з-за активного перерозподілу вологи після ін’єкцій гіалуронової кислоти може спостерігатися дифузія нейропротеина. Але тут важливо розуміти, що біоревіталізанти працюють на рівні дерми, а нейропротеин — зачіпають м’язи, тому обидва типи препаратів можна навіть задіяти в ході однієї процедури. Єдине, з чим я дійсно не раджу поєднувати «ботокс» — це активні омолоджуючі крапельниці. В такому випадку навантаження на організм може бути досить високою, краще уникнути ризиків.

що потрібно знати, вперше роблячи ботокс в 20+, 30 + і 40+

Замінити «ботокс» масажем неможливо

Мої пацієнти іноді приводять в приклад знайомих з дуже хорошими для свого віку даними, які ботоксу воліють масаж. Такі приклади відомі і мені, але порівнювати дві абсолютно різні методики, я вважаю некоректним. Для початку потрібно розуміти, що технік масажу існує безліч. Всі вони працюють. Але по-різному. Якісь працюють з жирністю шкіри і покращують відтік сальних залоз, які стимулюють лімфодренаж і допомагають організму звільнитися від токсинів, які підвищують пружність шкіри. У будь-якому випадку, всі вони працюють зі шкірою, а нейропротеїн-з м’язами. Технік масажу, які б глибоко опрацьовували саме мускудатуру обличчя, розслабляли її, дуже мало. Всі вони дають тимчасовий ефект, вимагають регулярності і терпіння. До того ж, навіть самий професійно виконаний масаж не відучити вас від того чи іншого прояву негативної міміки — це вже питання самоконтролю. Тому я особисто призначаю м’язові масажі, тільки якщо впевнений в старанності пацієнта, в іншому випадку він просто не помітить результату. Ще одне протипоказання для масажів-філери, в такому випадку може відбутися перерозподіл обсягів, і виникне так званий ефект «дорогих алкоголіків». Думаю, це опис досить красномовно.

Зате можна поєднати «ботокс» з фейсбілдингом

Фейсбілдінг — одна з найбільш обговорюваних на сьогоднішній день тим. При цьому багато хто вважає, що професійні естетисти подібну методику не визнають. Це не зовсім вірно. Особисто я проти фейсбілдінга в тих випадках, коли пацієнт виконує вправи самостійно і безконтрольно. Класичний випадок — коли вправи для шиї призводять до перенапруження плятизмы, що спотворює овал обличчя і формує брилі. А ось грамотно поєднуючи ін’єкції нейропротеїну і фейсбілдінг, можна домогтися дійсно вражаючих результатів. У моїй практиці була пацієнтка, у якої в силу сорому сформувався неправильний патерн посмішки, під час якої зуби зовсім не оголювалися. Після того, як естетичний дефект з зубним поруч був усунений, ця проблема стала очевидною. Саме поєднання ін’єкцій нейропротеина з певними вправами фейсбілдінга призвели до того, що через три місяці у дівчини сформувалася голлівудська усмішка. Звичайно, перші кілька занять ми робили вправи разом, я стежив за технікою їх виконання, але з часом вона займалася вдома самостійно.

Точкові ін’єкції — швидше виключення з правил

Нерідко пацієнти звертаються до мене з запитом позбавити їх від звички супити брови і так званої зморшки гордія. Це той випадок, коли точкова корекція може нашкодити. Міміка обличчя-це злагоджений оркестр, і відключивши одну «партію» в цій симфонії, ми отримаємо зовсім інше, дисгармонійне звучання. Аналогічно, заблокувавши тільки зону міжбрів’я, неминуче побачимо ефект, коли внутрішні краї брів піднімаються в сумній гримасі, як у П’єро. Так працює компенсаторна міміка. Саме тому доцільно проводити ін’єкції по повному протоколу, просто в зони з меншою напругою вводити більш низьку дозу препарату.

Вибирати потрібно не препарат, а фахівця

Серед споживачів існує помилка про те, що деякі з представлених в індустрії препаратів нейропротеїн-Botox, Dysport або Xeomin – більш-менш активні. Просто у них різні виробники і різні дозування ефективності. Але результат при грамотно виконаної техніки введення буде однаковим. На жаль, не кожен лікар може дозволити собі працювати з повним асортиментом, і в такому випадку варіює дозування. Я працюю з усіма типами препаратів і підбираю їх індивідуально — в залежності від віку, типу міміки і статі. Молодим і більш зрілим пацієнтам я призначаю Xeomin. Він дозволяє домогтися максимально природного результату, зберігши міміку: це найбільш частий запит від міленіалів. З віком посилюються процеси дифузії препаратів, тому працюючи з клієнтами старше 45 років, я також використовую Xeomin — він дозволяє робити точкову корекцію. Крім віку враховується і завдання, з якою приходить пацієнт. Наприклад, при гіпергідрозі найкраще працює Dysport. Він же хороший при гіперкінетичній міміці, коли у пацієнта дуже активне обличчя.

Як бачимо, на сьогоднішній день ботокс перестав бути «радикальної» методикою і немає ніяких протиріч між благородним «природним» старінням і своєчасно зробленими ін’єкціями. Грамотний фахівець і власне почуття міри надовго збережуть вашу красу так, що стороннє втручання не буде помітно оточуючим.

anna777

Автор не додав іинформацію про себе

Отправить ответ

Войти с помощью: 
avatar
  Subscribe  
Notify of