Loading Posts...

Зонування дачної ділянки

Не знаєте, з чого почати благоустрій дачі? Боїтеся що-небудь забути і переплутати? Щоб вам було приємно працювати і ще приємніше відпочивати, пропонуємо заздалегідь всьому відвести своє місце: розділити ділянку на зони, призначені для різних видів діяльності.

Братися за справу потрібно, враховуючи всі умови. Щоб розставити пріоритети, задайте собі кілька питань. Наприклад: Ви часто приймаєте гостей? Скільки років вашим дітям? Є собака? Ви любите працювати в майстерні? Мрієте про пишну клумбу та водоймі з золотими рибками? Чи будуть у вас грядки? Чи займаєтеся ви спортом?.. І так далі.

Ясно зрозуміти, навіщо вам потрібна дача і чітко все розпланувати, коли ділянка ще не облаштована, важливо тому, що до кожної зони пред’являються певні вимоги. Адже небезпечно будувати дитячий майданчик за сараєм, а, скажімо, до гаража повинен бути забезпечений зручний під’їзд.

Сад і город

При розбивці саду та городу дотримуйтесь основного правила: максимум освітлення. Рослини не повинні боротися між собою за місце під сонцем. При цьому майте на увазі, що городу сонця потрібно більше, ніж саду.

Дитячий майданчик

Як мінімум 30% території дитячої зони повинно знаходитися в тіні, адже навіть у нас буває спекотне літо. За дітьми потрібно постійно доглядати, тому площадку повинно бути видно з вікон тих приміщень, де батьки проводять багато часу. Крім того, її не можна оточувати рослинами з шипами і колючками (кінський каштан, шипшина, глід), а також з отруйними плодами (жимолость татарська). І, нарешті, тут не повинно бути люків. До речі, зараз продається велика кількість пересувних легкомонтіруємих дитячих комплексів, так що майданчик можна переміщати в залежності від сезону і віку дітей.

Зона тихого відпочинку

Назва цієї території говорить сама за себе: її розташовують подалі від галасливої і курної дороги, бажано в такому місці, де не буває вітру. Тут ви можете снідати, обідати і вечеряти, тому цілком доречним буде мангал або будь-яке інше пристосування для приготування їжі. Бажані й навіть необхідні інженерні комунікації (вода для літньої кухні, електрика). Врахуйте і те, що в розпал пікніка може піти дощ, тому не зайвими будуть альтанки, навіси, просто садові парасольки. Вони ж захистять і від сонця.

Господарська зона

В залежності від того, що вам потрібно і чим ви будете займатися, тут може бути досить багато споруд: навіси, майстерні, компостні ями, бурти для зберігання сипучих матеріалів (пісок, торф), льодовик, погріб і т. п. По можливості їх не повинно бути видно з парадної зони або зони відпочинку. Або ж господарських будівель доведеться надати декоративний вигляд.

В’їзна зона

Це може бути великий гараж з усім набором обладнання, навісом і т. д. або просто майданчик для автомобіля. Головне, щоб вона розташовувалася як можна ближче до під’їзної дороги. Крім того, заїзд на ділянку і виїзд повинні бути зручними. І бажано передбачити гостьову стоянку.

Спортивний майданчик

Справжню спортивну площадку, що підходить для серйозних занять спортом, можна побудувати, тільки якщо у вас досить велика ділянка землі. Розміщують спортмайданчики так, щоб довга сторона розташовувалася по лінії меридіана (північ-південь) з максимальним відхиленням 5-10 градусів. Тоді гравці будуть перебувати в однакових умовах (освітленість, сонце/тінь).

Стандартні розміри спортивних майданчиків (м): для волейболу — 24 х 15, для баскетболу — 31 х 16 м, а для тенісу — 38 х 18 м, для настільного тенісу — 8 х 4,5 м, для містечок — 28 х 13.

Якщо ви не готуєтесь до Олімпійських ігор і займаєтеся спортом лише час від часу або просто у вас мало місця, спробуйте виділити максимально можливу територію, вільну від посадок і споруд, бажано з м’яким покриттям (гравій, гранітний відсів, пісок, стійкий до витоптування газон). Наприклад, у бадмінтон добре грати на галявині, баскетбольне кільце можна повісити на стіні гаража, а для настільного тенісу використовувати легкий переносний стіл.

Щоб вибрати для спортивного майданчика оптимальне місце, нанесіть її на ватман в масштабі проектування і виріжте. Вийде якийсь макет, який ви зможете рухати за планом ділянки, поки не знайдете відповідний варіант.

anna777

Автор не додав іинформацію про себе

Отправить ответ

Войти с помощью: 
avatar
  Subscribe  
Notify of